وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

آشنایی با فواید ماساژ و اهمیت درمانی آن

0

 

 فواید ماساژ دادن

 

ماساژ یکی از روش های درمانی برای رفع خستگی, استرس و بیماری های اینچنینی است که از گذشته با عنوان های مثل مشت و مال و .. نیز بوده و امروزه نیز مورد استقبال قرار میگیرد که در ادامه به اهمیت درمانی آن میپردازیم. 

ماساژ به کاهش درد میگرن کمک می کند

اگر اغلب اوقات از میگرن رنج می برید، ماساژ را فراموش نکنید . محققان دانشگاه اوکلند به این نتیجه رسیده اند که کسانی که از سردرد ناتوان کننده رنج می برند ، پس از چندهفته ماساژدرمانی، میگرن کمتر و خواب آرامتری داشته اند.

ماساژ به کاهش درد ناشی از ورزش کمک می کند.

تحقیقات نشان می دهد که ماساژ می تواند التهاب عضله اسکلتی ناشی از ورزش را کاهش دهد. یک مطالعه توسط موسسه باک نشان می دهد که ماساژ درمانی ممکن است به تسکین التهاب که اغلب به دلیل درد پس از تمرینهای ورزشی ایجاد می شود کمک کند.(همانند مسکنهای ضدالتهاب)

ماساژ باعث می شود جوانتر به نظر برسید.

ماساژ با تحریک جریان خون که با مالش ملایم صورت انجام می شود، باعث می شود که پوست صورت درخشانتر و سالمتر به نظر برسد.”کیمارا” متخصص مراقبت از پوست میگوید: ماساژ صورت باعث شکل گرفتن و سفت شدن پوست افتاده و دفع سموم می شود و به چهره رنگ پریده و کدر، انرژی و طراوت می بخشد.

ماساژ به کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS) کمک می کند

براساس مطالعات دانشگاه میامی، ماساژ منظم می تواند نوسانات خلقی، نفخ ، سردرد، افزایش وزن، و سایر علائم PMS را در زنان بین سن 19 تا 45 سال کاهش دهد.

ماساژ به تسکین دردهای مزمن کمک میکند.

افراد مبتلا به دردهای مزمن مانند آرتروز، فیبرومیالژیا، مشکلات دیسک، مشکلات مفاصل می توانند تا حد زیادی با استفاده از ماساژهای مرتب دردشان رو تسکین دهند.

ماساژ به عوارض جانبی درمان سرطان کمک می کند.

محققان در بوستون دریافتند که بیماران مبتلا به سرطان پس از دریافت چند جلسه ماساژدرمانی، خواب بهتر، درد کمتر و کیفیت بهتر زندگی را تجربه کرده اند.

یک مطالعه در مرکز یادبود سرطان در شهر نیویورک نشان می دهد که ماساژ درمانی (سوئدی، و ماساژ پا) باعث کاهش عوارض ناشی از درمان مانند درد، تهوع، خستگی، افسردگی و استرس در بیماران مبتلا به سرطان می شود.

دانشنامه پزشکی مدپلاس – ماساژ

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*