وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

از محاسن آقایان چه می‌دانید؟

0

Bearded-men

مي‌گويند ميل به زيبايي در خانم‌ها خيلي بيشتر از آقايان است ولي حتما به اين معنا نيست که آقايان به زيبايي خود اهميت نمي‌دهند. در سال‌هاي اخير ميل به زيبا شدن در آقايان تا حدودي افرايش پيدا کرده است. انتخاب مدل ريش مناسب، تاثير به سزايي در زيبايي صورت آقايان دارد.
بسياري بر اين باورند که صورت‌هاي بسيار معمولي با گريم و مدل ريش مناسب، به صورت‌هايي بسيار زيبا و جذاب تبديل مي‌شوند. اما واقعا موي صورت در آقايان تا چه اندازه در زيبا و جذاب بودن آنها تاثيرگذار است؟ آيا اين موضوع به شخصيت فرد، شغل، فرم صورت و مدل مو بستگي دارد؟
عقايد و باورهاي مذهبي و فرهنگي ازجمله علت‌هايي است که آقايان، داشتن ريش را انتخاب مي‌کنند. اما برخي از آقايان به ريش گذاشتن علاقه يا عادت دارند و يا بعضي‌ها فقط از سرکنجکاوي و اينکه صورت‌شان با ريش چه تغييري مي‌کند و آيا مدل خاصي به چهره‌شان مي‌آيد، ريش خود را اصلاح نمي‌کنند. حتي ممکن است آقاياني وجود داشته باشند که پوست حساس داشته باشند و به دليل اينکه پس از اصلاح، صورت‌شان جوش مي‌زند، ريش خود را کوتاه نکنند. گروه ديگري از آقايان هميشه ته ريش دارند و هر چند روز يک بار اصلاح مي‌کنند.

حداقل 4 هفته

براي بلند کردن ريش بايد حداقل چهار هفته از اصلاح‌ موهاي صورت‌تان خودداري کنيد تا کاملا بلند شود. البته در بعضي از آقايان، بلند شدن موها به سرعت اتفاق مي‌افتد اما در بعضي ديگر اين زمان طولاني‌تر است.
طي اين مدت گاهي شما وسوسه مي‌شويد که مدل مناسبي براي ريش خود انتخاب کنيد اما عجله نکنيد تا فرمي را که برمي‌گزينيد، مناسب چهره‌تان باشد.
حالا نوبت آن رسيده که طرح دلخواه‌تان را انتخاب و آن را روي صورت‌تان پياده کنيد. استفاده از طرح‌هاي آماده و ماشين‌هاي اصلاحي که مدل‌هاي از پيش تعيين شده دارند، به شما کمک مي‌کند که کمترين اشتباه را مرتکب شويد و مدل‌تان را خراب نکنيد.
زماني هم که دست‌تان راه بيفتد، نيازي به اين مدل‌هاي آماده نداريد و مي‌توانيد طراح مدل ريش خودتان باشيد و بدون هيچ اشتباهي عين طرح را روي صورت‌تان پياده کنيد.
اما موضوع به اينجا ختم نمي‌شود زيرا پياده کردن مدل دلخواه روي صورت، فقط نقطه آغاز است. حداقل هفته‌اي يک بار بايد ريش‌ها مرتب و اضافات آنها کوتاه شوند.

کدام چهره٬ کدام ریش؟

صورت گرد: هدف از انتخاب ريش در اين نوع صورت، افزودن به طول چهره است. بنابراين گذاشتن ريش پروفسوري و ريش‌هايي که چانه را در برمي‌گيرند و حالتي تيز دارند، مناسب‌ اين صورت‌ها است.
اگر هم مايل بوديد ريش کامل بگذاريد، بايد انواع باريک و کم‌پشت را انتخاب کنيد تا ريش روي گونه را کامل نگيرد و فاصله نسبتا زيادي با گونه‌ها داشته باشد.

صورت باريک و کشيده:

ريش‌ پروفسوري و ريش‌هاي ناحيه چانه و تيز مناسب اين صورت‌ها نيست. بهترين گزينه براي اين چهره‌ها خط‌ريش‌هاي بلند است تا لاغري دو طرف صورت را بپوشاند. اگر هم خواستيد ريش کامل بگذاريد، ريش قسمت چانه را نسبتا کوتاه کنيد و قسمت کناره‌ها را بلند و پرپشت‌ نگه داريد.

چانه کوچک:

بهترين انتخاب براي صورت‌هاي با چانه‌هاي کوچک، ريش کامل و مرتب است. گذاشتن ريش پروفسوري نيز مي‌تواند گزينه خوبي براي اين افراد باشد.

سر بي‌مو:

اين افراد بايد از گذاشتن ريش کامل و خط ريش بلند خودداري کنند و گذاشتن ريش در نواحي چانه بهترين انتخاب اين گروه است.

صورت‌هاي استخواني:

افرادي که صورت‌هاي استخواني دارند نبايد همه ريش‌هاي خود را اصلاح کنند و بايد هميشه ريش خود را منظم و کوتاه نگه دارند.

فرهنگ لغات ريشي

1 » خط‌ريش: تنوع خط ريش در ميان آقايان به خصوص ميان جوانان بسيار است: خط ريش بلند، کوتاه، مستطيلي، مربع، مثلثي، نازک، ضخيم و هلالي.

2 » ته‌ريش: ته‌ريش در بعضي از آقايان سبب جذابيت و مردانگي چهره مي‌شود اما صورت برخي ديگر را خشن و کثيف نشان مي‌دهد. به همين دليل بايد در گذاشتن ته‌ريش دقت کنيد.

3 » ريش پرفسوري: اين نوع ريش طرفداران زيادي دارد و در عين حال موجب مسن نشان داده شدن چهره مي‌شود و نگهداري و مرتب نگه داشتن آن کار آساني نيست. ريش پروفسوري مي‌تواند کم‌پشت، پرپشت، متصل و يا شاخه‌اي باشد و حتي از خطوط باريک يا ضخيمي تشکيل شود.

4 » ريش کامل: گذاشتن ريش کامل به‌طور معمول در کشورهاي خاورميانه رواج دارد و چهره فرد را باابهت و نسبتا مسن نشان مي‌دهد و مناسب کساني است که ريش پرپشتي دارند. اين نوع ريش حتما بايد زود به زود مرتب شود.

5‌ » ريش‌هاي عجيب و غريب: ريش‌هاي گانگستري، مصري، مثلث برعکس، شمشيري، خط عمود و فشن از انواع متعدد مدل ريش محسوب مي‌شوند که در دوره‌هاي زماني خاص، طرفدار پيدا مي‌کنند و به اصطلاح مد مي‌شود و طبيعتا بعد از مدتي هم از حيطه مقبوليت عامه خارج مي‌شوند.

اين نکته را هرگز فراموش نکنيد که مرتب نگه داشتن مدل ريش بسيار اهميت دارد و حفظ جذابيت و زيبايي چهره در گرو همين موضوع است.

منبع: "Salamatiran"
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*