وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

استرس از تأثیر دارو بر بدن جلوگیری میکند

0

 

 عوارض استرس

 

 

آیا تا بحال میدانستید استرس تأثیر دارو در بدن را کاهش می‌دهد, از بخش دانستنی های سلامت دانشنامه پزشکی درستی این موضوع را بررسی خواهیم کرد : اختلالات شدید روانی، حالت غیر طبیعی در رفتار، گفتار و ظاهر بیمار است که گروهی ازمردم به آن جنون می‌گویند.
به گزارش بخش دانستنی های سلامت مجله دانشنامه پزشکی؛ میترا حفاظی کار‌شناس سلامت روان گفت: در درمان بیماری‌های شدید روانی مصرف دارو بسیار مهم است ولی دارو به تنهایی بیماران را درمان نمی‌کند.
مانند بسیاری از بیماریهای دیگر افراد مبتلا به بیماریهای شدید روانی احتیاج به حمایت، درک، همراهی خانواده و اطرافیان دارند تا سلامتی بیشتری به دست آورند و عملکردشان بهبود یابد.
وی افزود: لازم به ذکر است که استرس به عنوان یکی از علل ایجاد کننده بیماریهای شدید روانی مطرح است، بیشتر افراد دارای این بیماری‌ها تحمل کمی نسبت به استرس دارند و حتی در مقابله و رویارویی با استرس‌های معمول زندگی نیز مشکل دارند.
حفاظی تأکید کرد: استرس تأثیر دارو و کنترل نشانه‌های این بیماری را کاهش می‌دهد و در نتیجه ممکن است آن‌ها دوباره بروز پیدا کنند. بر این اساس متخصصان توصیه می‌کنند که این بیماران باید از موقعیت‌ها و شرایط استرس‌زا و فشارآور به دور باشند. مؤثر‌ترین عامل در به حداقل رساندن استرس خانواده است.

دانشنامه پزشکی – استرس

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*