وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

افزایش تعداد بیماران سرطانی به ۱۹ میلیون نفر

0

بنا به گزارش جدید تعداد بازماندگان از سرطان در ایالات متحده از 14.5 میلیون به 19 میلیون در سال 2024 خواهد رسید،

انجمن سرطان آمریکا گفت: نرخ سرطان برای مدت 10 سال است که کاهش یافته است، اما با توجه به عواملی از قبیل تشخیص زودتر و درمان٬ تعداد بازماندگان از سرطان در حال افزایش است .

کارول DeSantis، متخصص اپیدمیولوژی انجمن سرطان آمریکا، در انتشار اخبار انجمن سرطان گفت: “افزایش تعداد نجات یافتگان از سرطان در ایالات متحده باعث می شود که درک نیازهای پزشکی و روانی اجتماعی منحصر به این افراد بیشتر شود”

او گفت: “با این وجود نجات یافتگان از سرطان های ، با موانع مهمی برای مراقبت های بهداشتی خود به ویژه نیاز مالی روبرو هستند” .

در سال 2014، شایع ترین سرطان ها در میان بازماندگان زن عبارتند از سرطان پستان (41 درصد)، سرطان رحم (8 درصد) و سرطان روده بزرگ (8 درصد).  و در میان بازماندگان مرد، شایع ترین سرطان پروستات (43 درصد)، سرطان روده بزرگ (9 درصد) و ملانوم (8 درصد).

سرطان ریه دومین و شایع ترین سرطان تشخیص داده شده در میان آمریکایی‌ها است،

در میان بازماندگان از سرطان، 64 درصد پنج یا بیشتر سال پیش تشخیص داده شده اند و 15 درصد از آنها 20 سال پیش تشخیص داده شده اند و تنها 5 درصد از نجات یافتگان از سرطان کمتر از 40 سال پیش تشخیص داده شده اند، این در حالی است که 46 درصد از آنها 70 سال و بالاتر می باشند.

محدوده سنی بازمانده ها بر اساس نوع سرطان آنها متفاوت است. به عنوان مثال، 62 درصد از نجات یافتگان از سرطان پروستات دارای 70 سال سن و بالاتر می باشند، در حالی که تنها 32 درصد از بازماندگان ملانوما در این گروه سنی می باشند.

یافته های آنلاین ژوئن 1 در CA منتشر شد: مجله سرطان برای پزشکان

اطلاعات بیشتر

انجمن سرطان امریکا – نجات یافتگان از سرطان

Sourse: number-cancer-survivors-should-grow-19-million-next-decade-report
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*