Search
اندازه مناسب آلت تناسلی

آیا اندازه آلت تناسلی من نرمال است ؟

 

آلت تناسلی یکی از مهمترین بخش های آناتومی بدن جنس مذکر است که همواره نگرانی هایی را برای مردان به وجود می آورد.
در این مبحث به ویژگی های یک آلت تناسلی نرمال میپردازیم.

یکی از دغدغه هایی که همواره مردان دارند ، طول آلت تناسلی است.معمولاً محدوده نسبتاً وسیعی از اندازه آلت تناسلی نرمال مرد وجود دارد. آلت های تناسلی در رنگ ها ، شکل ها و اندازه های متفاوتی هستند که این صفات مانند سایز پا و رنگ چشم کاملاً ارثی است.آلت تناسلی مردان به طور معمول در طول سالیان رشد و تغییر میکند.ممکن است از 9 ساننت آغاز شود و تا به 15 و یا بیشتر از آن برسد.
همچنین این رشد شامل تغییراتی مانند رشد موهای آلت تناسلی ، رشد بیضه ها و رشد عضلانی آن نیز میشود.البته محیط جغرافیایی محل زندگی نیز کاملاً با این قضیه مرتبط است ، به عنوان مثال میانگین اندازه آلت تناسلی مردان ایرانی حدود 14 تا 16 سانتی متر میباشد.‍

این را باید بدانید که هیچ تمرین ویژه ای برای افزایش سایز آلت تناسلی وجود ندارد.هیچ دستگاهی که مورد تایید مجامع علمی معتبر باشد نیز جهت تغییر اندازه آلت تناسلی وجود ندارد. دستگاه هایی که در اینترنت یا شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شوند هیچ نتیجه و کارکردی ندارند. این دستگاه ها نه تنها بی فایده هستند، بلکه در مواردی عوارض زیانبار شدیدی را نیز به همراه دارند.

ضمن اینکه اخیرا عده ای سودجو، داروهایی را تبلیغ و عنوان می‌کنند که این داروها صددرصد موثر و تضمینی هستند ولی هیچ تضمینی وجود ندارد.
برای درمان کوچکی واقعی آلت تناسلی 2 راه وجود دارد؛ یکی از راههای درمان کوچکی آلت تناسلی، دارودرمانی است که معمولا تا قبل از 14 سالگی موثر است و دیگری عمل جراحی است که بعد از سن بلوغ انجام می شود.

اختصاصی - دانشنامه پزشکی5 thoughts on “آیا اندازه آلت تناسلی من نرمال است ؟

  1. نام مرا ول کن (مصطفی)

    سلام.من متولد6/12/79هستم از سمت راست بخوانید میرم اول دبیرستان میخواستم بدونم اندازه التم طبیعیه یا نه؟ طول=12 قطر =حدودا 3در 3اندازه ها ه بر اساس سانتی متر هست از نزر خودم کوچیکه دوستانی دارم که تا طول 16سانتی متر دارند قدم 145سانتی متر حدودا و 33کیلوهستم طبیعیه اندازه التم یا نه؟

    Reply
  2. سروش

    خوب وزن شما خیلی کمه و اینکه فک کنم با قد رابطه مستقیم داره منم متولد خرداد 79 هستم و طول آلتم 15 سانته

    Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*