وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

اولمسارتان Olmesartan

0

اولمسارتان چیست؟

اولمسارتان (Olmesartan) با نام تجاری بنیکار (Benicar) یک مسدود کننده گیرنده آنژیوتانسین (ARB) می باشد که با شل کردن رگ های خونی به کاهش فشار خون در افراد کمک می کند .

اولمسارتان به درمان فشار خون بالا در کودکان و بزرگسالان که حداقل 6 سال سن دارند استفاده می شود٬ که گاهی اوقات همراه با دیگر داروهای فشار خون تجویز می شود .

اولمسارتان نیز ممکن است برای اهداف دیگری که در این راهنمای دارو ذکر نشده است استفاده شود.

اطلاعات دارویی

نام ژنریک: اولمسارتان (Olmesartan)

نام تجاری: بنیکار (Benicar)

کلاس درمانی: قلب و عروق

کلاس دارویی: آنژیوتانسین II گیرنده آنتاگونیست

 

نکات مهم قبل از مصرف دارو

اگر شما دیابت دارید ، اولمسارتان را همراه با هر گونه دارو که حاوی aliskiren از جمله ( Amturnide ، Tekturna ، Tekamlo ، Valturna ) استفاده نکنید.

برای اینکه مطمئن شوید این دارو برای شما بی خطر است٬ در مورد تمامی سابقه ها و حساسیت های خاص٬ پزشک خود را در جریان قرار دهید .

بیماری کبدی .
نارسایی احتقانی قلب .
اگر شما دچار کم آبی هستید .

مصرف در دوران بارداری و شیردهی

رده بندی بارداری FDA : گروه D

اولمسارتان می تواند در طول سه ماهه دوم یا سوم بارداری باعث آسیب و یا مرگ جنین شود٬ با استفاده از روش های کنترل و پیشگیری از بارداری در طول درمان این دارو از مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید٬ اگر شما در حال استفاده از این دارو باردار شدید٬ حتما پزشک خود را درجریان قرار دهید و هرگز به صورت سرخود مصرف آن را متوقف ننمایید .

اولمسارتان ممکن است به شیر مادر منتقل می شود و می تواند به کودک شیرخوار آسیب برساند٬ قبل از مصرف این دارو در دوران شیردهی با پزشک خود مشورت نمایید و او را در جریان قرار دهید .

عوارض جانبی جدی :

اگر شما پس از مصرف این دارو دچار هر یک از عارضه های جدی زیر شدید٬ با پزشک خود تماس گرفته و او را در جریان قرار دهید .

احساس سبک سر،
ادرار کردن کم و یا هیچ.
اسهال شدید یا مداوم با از دست دادن وزن.
درد قفسه سینه، ضربان قلب سریع؛
تورم در دست ها و پاها.

عوارض جانبی شایع :

سرگیجه .

تداخلات دارویی :

قبل از استفاده از این دارو با دکتر خود در مورد تمام نسخه ها و داروهایی که استفاده می کنید ( حتی  ویتامین ها، مواد معدنی، داروهای گیاهی و … ) مشورت نمایید .

colesevelam.
NSAID ها (داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی) – ایبوپروفن (Advil، و موترین)، ناپروکسن، سلکوکسیب، دیکلوفناک، ایندومتاسین، meloxicam، و دیگرا داروهای مشابه.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*