وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

با رژیم غذایی در خانم‌های باردار از بروز یبوست پیشگیری کنید

0

 

 درمان یبوست

 

یبوست یکی از بیماری یا بهتر بگیم عارضه های دوران بارداری است که از بخش بارداری و زایمان دانشنامه پزشکی به عوامل بروز و راه های پیشگیری و درمان این عارضه پی خواهیم برد.

به گزارش دانشنامه پزشکی؛ کارشناس مادران دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی نیشابور توصیه کرده است : براي كمك به تنظيم حركت روده‌ها باید در طول روز به مقدار زياد مايعاتي همچون آب، آب ميوه و سوپ مصرف شود.
معصومه افتخاری با بیان اینکه سالاد و سبزي باید در برنامه غذايي یک خانم باردار گنجانده شود، افزود: خانم باردار باید غذاهاي پرفيبر مانند حبوبات و غلات به همراه مايعات فراوان و سبزي‌هاي خام(سبزي خوردن) و پخته، ميوه‌هاي تازه و سالاد مصرف كند.
کارشناس مادران دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی نیشابور ادامه داد: باید روزانه نان‌هاي سبوس‌دار مانند سنگك و نان جو، آلوي تازه، برگه و يا آب آلو استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: خانم باردار در وعده صبحانه نان و عسل ميل و همراه سالاد از روغن زيتون يا ساير روغن‌هاي مايع استفاده كند.
افتخاری عنوان کرد: انجام ورزش‌هاي سبكي مانند پياده‌روي و استفاده از ملين‌هاي دارويي می‌تواند در کاهش يبوست خانم‌های باردار کمک کند.
او ادامه داد: در صورت ابتلا به يبوست، تجويز روغن كرچك توصيه نمي‌شود، زيرا جذب ويتامين‌هاي محلول در چــربي را مخـتـل مي‌كنند.

دانشنامه پزشکی – بیماری های دوران بارداری – عوامل بروز یبوست – درمان یبوست

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*