وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

با پاستا خورها رستوران نروید

0

تاثیر روابط اجتماعی در چاقی

محققان می گویند دوستان تان دلیل چاقی شما هستند.
از نظر آنها مهم نیست که اطرافیان شما چاق یا لاغر باشند٬ بلکه سبک غذا خوردن آنها می تواند شما را به مشکل جدی اضافه وزن دچار کند.
پژوهشگران می گویند وقتی با کسی به رستوران می روید٬ ترجیح میدهید از الگوی غذایی او برای سفارش داد پیروی کنید و اگر دوستتان میانه ای با غذاهای سالم نداشته باشد٬ شما هم به جای مصرف دمنوش بیدمشک٬ کافه گلاسه سفارش می دهید.
البته این تنها یافته آنها نیست.
به گزارش یونایتدپرس٬ گروه دیگری از پژوهشگران می گویند نه تنها دوستان ضد رژیم باعث چاقی شما می شوند٬ بلکه مصرف بعضی غذها به روان شما هم آسیب می زنند.
یکی از این غذاهای روانگردان٬ پاستاست.
پزشکان می گویند برخی از خوراکی ها افسردگی می آورد; نتایج آزمایش های آنها نشان می دهدافرادی که بیشترنوشابه٬ گوشت قرمز پرچرب٬ غلات فراوری شده همچون پاستا٬ نان سفید و سیب زمینی سرخ شده مصرف می کنند.
۲۹ تا ۴۱ درصد بیشتر به افسردگی مبتلا می شوند.
از نظر آنها عکس این قضیه هم می تواند صادق باشد٬ یعنی مصرف غذاهایی مثل روغن زیتون٬ قهوه٬ هویج و سبزیجات برگ دار می توانند خطر ابتلای شما به افسردگی را کم کنند

 

محققان با اشاره به این كه دوستان صمیمی بیشترین تاثیر را در افزایش یا كاهش وزن دارند، افزودند: زمانی كه یك دوست چاق می شود احتمال چاق شدن دیگری به میزان قابل توجهی افزایش می یابد كه البته این تاثیر در كاهش وزن نیز مشاهده می شود.

 

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*