وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

بی توجهی به درمان جانبازان مبتلا به اختلال استرس

0

سازمان های دولتی باید تلاش بیشتری برای تعیین نتیجه درمان های جانبازان مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) انجام دهند.

در این گزارش از موسسه پزشکی (IOM) می گوید که اثر بخشی درمان PTSD ناشناخته باقی مانده است٬ چرا که آنها توسط گروه امور دفاع و سربازان سابق دنبال نمی شوند.

رئیس کمیته ساندرو ، استاد و رئیس گروه اپیدمیولوژی، دانشکده پستچی بهداشت و دانشگاه کلمبیا در انتشار خبری اعلام کردند که با توجه به اینکه وزارت دفاع آمریکا و VA مسئول خدمت به میلیون ها نفر از جانبازان و اعضای خانواده آنها هستند، تعجب آور است که هیچ اقداماتی به طور مداوم مورد استفاده قرار نگرفته .

رئیس گروه اپیدمیولوژی، دانشکده پستچی بهداشت، دانشگاه کلمبیا، در انتشار اخبار موسسه اعلام کرد.

علائم PTSD شامل تجربه مجدد یک رویداد (مانند داشتن یک فلاش بک)می باشد و برای اینکه به طور رسمی PTSD تشخیص داده شده، شخص باید از شماره های خاص و نوع این علائم برای حداقل یک ماه مورد آزمایش قرار گیرد.

این سخنرانان، گفت: در سال 2012، وزارت دفاع 294،000،000 $ و وزارت وی ای 3000000000 $ صرف مراقبت از PTSD کرده اند٬ اما هنوز هیچ مدرکی برای اثبات خرج این هزینه ها در دسترس نمی باشد .

بر اساس این گزارش، که توسط کنگره صادر شد٬ حدود 5 درصد از تمام اعضای در حال خدمات در نظام سلامت نظامی آمریکا دارای PTSD می باشند و از این تعدا 8 درصد در عراق و افغانستان خدمت کرده اند.

در سال 2003 تعداد جانبازان مبتلا به PTSD در VA حدود  190.000 نفر (4.3 درصد از تمام کاربران VA) و در سال 2012 به بیش از 500.000 نفر (9.2 درصد از تمام کاربران VA) افزایش یافت. در میان کسانی که مبتلا به PTSD بودند ، نزدیک به 24 درصد سربازان از عراق و افغانستان در جنگ بودند.

در هر دو سازمان، عدم پیگیری نتایج بدان معنی است که آنها هیچ راهی برای دانستن اینکه اگر مراقبت از آنها را فراهم موثر است در این گزارش آمده.

وزارت دفاع آمریکا و VA نیاز به توسعه، هماهنگی و پیاده سازی یک سیستم پیشرفته برای بیماران PTSD در طول دوره درمان دارند؛ IOM گفت، آنها همچنین نیاز به انجام پیگیری طولانی مدت بیماران دارند.

آنها به طور قابل توجهی افزایش نیروی انسانی سلامت روان خود را، اما این به نظر نمی رسد به سرعت با تقاضا برای خدمات PTSD نگه داشته اند.

در سال 2013، تنها 53 درصد از جانبازان در جنگ عراق و افغانستان تشخیص داده شده بودند در پی مراقبت از VA شد توصیه شدند و در طول درمان در هشت جلسه و در مدت 14 هفته گزارش شده بود.

از جمله یافته های دیگر:

تعداد موارد PTSD در میان سربازان از جنگ برگشته در حال افزایش است. در سال 2013، VA بیش از 62500 مورد جدید از PTSD در جانبازان که در عراق و افغانستان جنگ خدمت می کنند تشخیص داده شده و سرباز جنگ ویتنام تا 34 درصد .
PTSD سوم شایع ترین ناتوانی های عمده مربوط به خدمت سربازی پس از از دست دادن شنوایی و وزوز گوش است.
در سال 2012، 13.5 درصد از سربازان در ارتش ایالات متحده تشخیص PTSD داشتند، 10 درصد از تفنگداران دریایی، 4.5 درصد از پرسنل نیروی دریایی، و 4.4 درصد از پرسنل نیروی هوایی .

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*