وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تایید داروی Toujeo برای دیابت نوع ۱ و ۲

0

 

25 فوریه 2015 – سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی توجئو (Toujeo) با نام ژنریک انسولين تزريقي گلارژين را برای بهبود کنترل قند خون در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 و نوع 2 به عنوان انسولين پايه طولاني‌اثر با الگوي مصرف يکبار در روز مورد تایید قرار داد

  •      نام تجاری: توجئو (Toujeo)
  •     نام ژنریک: انسولين تزريقي گلارژين (insulin glargine / rDNA origin)
  •     شرکت تولید کننده: سانوفی (Sanofi)
  •     درمان: دیابت نوع 1 و نوع 2

 

پير چنسل، از شرکت سانوفی مي‌گويد: «ما افتخار مي‌کنيم که سابقه‌اي طولاني در کنترل ديابت و انسولين درماني داريم و بيش از يک دهه است که لانتوس براي کنترل ديابت در اختيار بيماران قرار دارد. به دنبال تاييد توجئو از سوي سازمان غذا و داروي آمريکا، گزينه درماني جديدي به مبتلايان به ديابت تقديم شد.»

اخذ تاييديه سازمان غذا و داروي آمريکا براي توجئو، بر اساس نتايج به‌دست آمده از مطالعات باليني اديشن(EDITION)، شامل چندين مطالعه چند مليتي فاز3 براي ارزيابي اثربخشي و ايمني اين دارو در بيش از 3هزار و 500 بزرگسال مبتلا به ديابت نوع1 يا 2 صورت گرفت. در مطالعات مذکور، توجئو با الگوي مصرف يکبار در روز با لانتوس يکبار در روز مقايسه شد. مطالعه از نوع تصادفي و با اطلاع بيمار و محقق از داروي مصرفي بود. اثربخشي توجئو پس از 26 هفته با لانتوس مقايسه شد. 6 ماه تمديد اين مطالعه، براي اطمينان از ايمني داروي جديد درنظر گرفته شده است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*