وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تایید داروی Pazeo برای کونژکتيويت آلرژيک

0

 

2 فوریه 2015 – سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) محلول چشمي اولوپاتادين با نام تجاري پازئو (Pazeo) برای درمان خارش و ورم ملتحمه آلرژیک فصلی (کونژکتيويت آلرژيک) چشم مورد تایید قرار داد .

شرکت تولید کننده: آزمايشگاه آلكون (Alcon Laboratories, Inc)
تاریخ تصویب: 2015 ژانویه 30

پیش بینی می‌شود محلول پازئو در ایالات متحده در مارس سال 2015 با تجویز پزشکی در داروخانه ها عرضه شود و به دنبال آن در بازارهای آمریکای لاتین و آسیایی در سال 2017 در دسترس عموم (به صورت نسخه ای) قرار گیرد.

بیش از ۳۰ درصد از آمریکایی ها به آلرژی فصلی چشم مبتلا هستند و بین ۷۰ الی ۸۰ درصد از آنها علائم چشمي مانند خارش چشم را تجربه کرده اند.
کونژکتيويت آلرژيک تا 24 ساعت باعث ناراحتي بيمار از علائم حاد اين عارضه مي‌شود. گزينه درماني جديد، بهبود اين علائم را در بخش وسيعي از بيماران به ارمغان خواهد داشت. انتظار مي‌رود که محلول پازئو به شکل نسخه‌اي در مارس 2015 ميلادي در آمريکا به بازار عرضه شود. برنامه بر آن است که اين دارو در اواسط 2017 نيز در بازار کشورهاي اروپايي قرار گيرد. کونژکتيويت آلرژيک، شايع‌ترين شکل آلرژي‌هاي چشمي است و به‌طور اخص، ملتحمه چشم را تحت تاثير قرار مي‌دهد. آلرژي‌هاي چشمي معمولا ديد فرد را تهديد نمي‌کنند، هرچند که ممکن است بسيار آزاردهنده باشند. ساير اشکال کونژکتيويت آلرژيک عبارتند از کونژکتيويت آلرژيک فصلي که پس از گذشت مدت کوتاهي از تغيير فصل بهبود مي‌يابد، کونژکتيويت آلرژيک پرنيال، عارضه‌اي مزمن است که مي‌تواند در هر زمان از سال فرد را گرفتار کند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*