وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تایید داروی ProAir RespiClick برای آسم

0

ProAir-RespiClick

01 آوریل 2015 – سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی پروایر رسپی‌کلیک (ProAir RespiClick) را با نام ژنریک آلبوترول سولفات (Albuterol Inhalation) برای درمان و یا پیشگیری از برونکواسپاسم در بیماران 12 سال سن و مسن تر با انسداد برگشت پذیر راه هوایی و برای پیشگیری از آسم ناشی از ورزش (EIB) در بیماران 12 سال و بالاتر را مورد تایید قرار داد.

انتظار می رود این دارو در طول سه ماهه دوم سال 2015 به صورت تجاری برای بیماران در دسترس باشد.

  •         نام تجاری: پروایر رسپی‌کلیک (ProAir RespiClick)
  •         نام ژنریک: آلبوترول سولفات (Albuterol Inhalation)
  •         شرکت تولید کننده: صنایع دارویی توا Teva Pharmaceutical Industries Ltd
  •         درمان: درمان علائم حاد آسم

ProAir-RespiClic-2
شایع ترین عوارض جانبی در بیشتر از یک درصد از بیماران تحت درمان با ProAir RespiClick عبارت بودند از کمر درد، بدن درد و درد، ناراحتی معده، سردرد های سینوسی و عفونت دستگاه ادراری .

ProAir RespiClick (سولفات آلبوترول) پودر استنشاقی در بیماران 12 سال و بالاتر و برای درمان و یا پیشگیری از آسم مبتلا به بیماری برگشت انسدادی هوایی و برای پیشگیری از آسم ناشی از ورزش می‌باشد.

آسم (بلند مدت) بیماری مزمن التهابی می‌باشد و علائم مشخصه خس خس و سرفه است. آسم باعث دوره های مکرر خس خس (زمانی که شما نفس می‌کشید)، تنگی قفسه سینه، تنگی نفس و سرفه که اغلب در شب و یا در اوایل صبح رخ می دهد٬ می شود.
بدون درمان مناسب، علائم آسم ممکن است شدیدتر شود و در نتیجه یک حمله آسم، می تواند به بستری شدن در بیمارستان و حتی مرگ منجر شود.

منبع: FDA
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*