وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تشخیص آلزایمر با کمک ام آر آی

0

 

» فراموشی در قاب تصویر «

براساس نتیجه تحقیقی که در مجله معتبر پزشکی «رادیولوژی» منتشر شده است، محققان اعلام کردند که انجام ام آرآی برای اندازه گیری و بررسی جریان خون در مغز می تواند به پیش بینی احتمال ابتلا به آلزایمر و ضعف حافظه در افراد میانسال کمک کند.

پژوهشگران با تحقیقی که روی افراد میانسال به ظاهر سالم انجام دادند، متوجه شدند احتمال ابتلا به آلزایمر در آن گروه از افرادی که جریان خون در مغز آنها کمتر است، بیشتر از سایر افراد خواهد بود.
دکتر هالر، یکی از این محققان، می گوید: «تست ام آر آی برای بررسی میزان جریان خون در مغز، به ما کمک ميکند تا حدودا ۱۸ ماه پیش از شروع اولین علائم ابتلا به تضعیف قدرت حافظه، بتوانیم احتمال ابتلا به آلزایمر را در فرد تشخیص بدهیم و درمان دارویی را برای پیشگیری از آلزایمر، زوال عقل یا تشدید بیماری شروع کنیم.»
این محققان، نکته دیگری را هم به تازگی اعلام کردند و آن اینکه، انجام نوعی اسکن مغزی دیگر به نام PET هم می تواند به تشخیص زودرس آلزایمر و زوال عقل کمک کند و با شروع دارودرمانی، جلوی ابتلا یا پیشرفت بیماری را بگیرد. اسکن با روش PET می تواند به سادگی احتمال ابتلا به آلزایمر را در افرادی که هیچ گونه علامتی از بیماری ندارند تشخیص بدهد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*