وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تقدم بررسی داروی Zelboraf Combo توسط FDA

1

غول داروسازی سوئیس، کمپانی راش هولدینگ (Roche Holding LTD) به همراه شرکت داروسازی Exelixis در روز پنج شنبه اعلام کرد، که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) یک وضعیت اولویت بررسی برای داروی ترکیبی آنها (زلبوراف کومبو) برای یک نوع جدی سرطان پوست اعطا کرده است.

FDA قرار است به انجام یک آزمایش سریع برای داروی ترکیبی cobimetinib، که توسط Exelixis، شرکت (NASDAQ: EXEL)،و داروی Zelboraf از شرکت Roche را برای درمان بیماران مبتلا به BRAF V600 جهش مثبت ملانوم بررسی نماید.
انتظار می رود تصمیم نهایی FDA در اوت 11، امسال گزارش شود.
Zelboraf مهار کننده BRAF اول، مورد تایید برای درمان بیماران مبتلا به ملانوم می‌باشد که از سال 2011 به بازار عرضه شد و همچنین موفقیت درآمد قابل توجهی برای شرکت راش هولدینگ در برداشت.

هر دو شرکت نیز در انتظار پاسخ مثبت برای تایید این داروی ترکیبی در اروپا می‌باشند.

ساندرا هورنینگ ، افسر ارشد پزشکی و رئیس توسعه محصول جهانی کمپانی Roche، wass در مورد موفقیت طولانی مدت درمان ترکیبی این دارو خوش بینانه گفت: “ما خوشحالیم FDA برنامه ما را برای ترکیب داروهای cobimetinib و Zelboraf را پذیرفته است و به آن وضعیت اولویت بررسی داده٬ ما مشتاقانه منتظر همکاری FDA برای این گزینه درمانی جدید برای افراد مبتلا به ملانوم پیشرفته BRAF جهش مثبت می‌باشیم. ”

منبع: Zelboraf Combo Wins FDA Priority
You might also like
1 Comment
  1. احسان says

    سلام .لطفا به من بگید داروی زلبوراف رو در ایران از کجا تهیه کنم لطفا بعد از خوندن این مطلب اگه اطلاع دارید به این شماره یا ادرس ایمل اطلاع دهید یک بیمار ملانوما نیازمند این داروست
    ehsan.alvandii@gmail..com

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*