وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تیپ شخصیتی ESFP :بازیگر|آزمون MBTI

0

در آزمون شخصیت شناسی MBTI (میرز بریگز) شانزده تیپ شخصیتی مختلف وجود دارد . در این سری مطالب تک تک این تیپ ها را بررسی میکنیم .

برای شروع آزمون از اینجا و برای اطلاعات بیشتر از اینجا شروع کنید .

 

تیپ شخصیتی ESFP : سرگرم کننده

مردم گرا، سرگرم کننده است. همه چیز را برای دیگران شاد و دوست داشتنی می سازد و باعث می شود افراد از لحظه های خود نهایت لذت را ببرند. در حال زندگی می کند و تجربیات جدید را دوست دارد. از نظریه ، تجزیه و تحلیل غیر شخصی بیزار است. خدمت کردن به دیگران را دوست دارد و می خواهد در موقعیت های اجتماعی در کانون تمرکز افراد قرار داشته باشد. حس عمومی توسعه یافته ای دارد و دارای توانایی های عملی است.

تصویری از تیپ شخصیتی ESFP : برونگرای حسی احساسی ادراکی ( حس برونگرا با احساس درونگرا)

حالت اولیه زندگی در این افراد به صورت بیرونی متمرکز شده است و کارها را از طریق حواس پنجگانه و به شکل لفظی و واقعی انجام می دهند. حالت ثانویه نیز درونی است .آنها در دنیایی از احتمالات زندگی می کنند.

مردم و به دست آوردن تجربیات جدید را دوست دارند. سرزنده و سرگرم کننده هستند و از اینکه در کانون توجه افراد قرار داشته باشند لذت می برند. در لحظه زندگی می کنند . از هیجان بردن و درام در زندگی خود لذت می برند. آنها مهارت های شخصی بسیار قوی دارند و ممکن است به طور مکرر نقش افرادی را بازی کنند که در زندگی افراد صلح را برقرار می کنند.

از آنجایی که تصمیمات خود را با استفاده از ارزشهایشان اتخاذ می کنند، معمولا دلسوز هستند و نگران رفاه سایر افراد می باشند. آنها بخشنده، مهربان و خونگرم هستند. در مورد سایر افراد هوشیارند و به نیاز های دیگران پاسخی عملی می دهند.

اینگونه افراد ممکن است نصیحت کنندگان خوبی نباشند زیرا از نظریه و برنامه ریزی برای آینده بیزارند اما برای ارائه مراقبت های عملی عالی هستند.فردی خود به خود و خوش بین است.داشتن سرگرمی را دوست دارند. اگر سمت تفکر این افراد به خوبی توسعه نیافته باشد ممکن است اهمیت زیادی برای حس فوری و ارضاء از وظایف قائل شوند .
برای این افراد، کل جهان یک مرحله است. همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم ، دوست دارند در کانون توجه افراد قرار گیرند و برای افراد کاری انجام دهند. به طور مداوم، برای افراد نمایش هایی را انجام می دهند تا آنها را سرگرم سازند. از تحریک حس دیگران لذت می برند و توانایی فوق العاده ای در انجام اینکار خواهند داشت. آنها هیچ چیزی را بیشتر از مهمانی دوست ندارند و سعی می کنند در این مهمانی ها نقش فردی را بازی کنند که دیگران را سرگرم می کند.

مردم را دوست دارند و همه نیز این افراد را دوست دارند. یکی از ویژگی های عالی این افراد قبول و پذیرش همه است. خوش بین و مشتاق هستند و تقریبا همه را دوست دارند. اینگونه افراد در مقابل دوستان بسیار خونگرم و بخشنده اند و با همه افراد همانند دوست خود رفتار می کنند. با اینحال، اگر مشکلی پیش بیاید، به احتمال زیاد قضاوت های قوی در مقابل این افراد انجام می دهند.

قادرند در اینگونه شرایط نسبت به طرف مقابل بیزار شوند.اگر تحت شرایط استرس زا قرار بگیرند در افکار منفی و احتمالات بسیار غرق می شوند. از آنجایی که این افراد خوش بین هستند و در دنیایی از احتمالات زندگی می کنند، احتمالات منفی زیاد برای این افراد مناسب نیست. برای اینکه بتوانند با این افکار منفی مبارزه کنند، ممکن است با اظهارات ساده و جهانی مشکل خود را توصیف کنند. این توصیف ساده ممکن است به خوبی طبیعت مشکل را نشان ندهد اما به آنها کمک می کند آرامش خود را به دست بیاورند.

بسیار عملی هستند اگرچه از ساختار و کارهای روزمره بیزارند. بیشتر کارها را با تجربه های عملی یاد می گیرند و زیاد با خواندن کتاب مساله ای را یاد نخواهند گرفت. با نظریه ها زیاد راحت نیستند. اگر سمت شهودی خود را به خوبی توسعه ندهند، ممکن است از موقعیت هایی که در آن تفکر نظری وجود دارد یا پیچیده و مبهم است اجتناب نمایند. به همین خاطر ممکن است در مدرسه مشکل داشته باشند. از سوی دیگر ، این افراد در موقعیت هایی که به آنها اجازه می دهد با تعامل با دیگران یا با انجام دادن، چیزی را یاد بگیرند بسیار خوب و عالی هستند .

برای زیبایی و زیبایی شناسی بهای بسیاری قائل اند و حس عالی برای فضا و عملکرد دارند. اگر فرصت داشته باشند ممکن است منزلی با اسباب زیبا و دکور عالی ایجاد کنند. به طور کلی از اشیای زیبا لذت می برند. ممکن است برای چیزهای ظریف در زندگی همچون طعم غذا ارزش زیادی قائل شوند.
آنها بازیکنان تیمی خوبی هستند. در اینگونه شرایط زیاد مشکل زا نخواهند بود و می توانند برای دیگران نیز سرگرم کننده باشند. این افراد درشغل هایی که قادرند از مهارت های خود به همراه سایر توانایی ها استفاده کنند می توانند خوب و عالی باشند. از آنجایی که دوست دارند تجربه های جدیدی داشته باشند ممکن است شغل هایی که نیازمند تنوع زیاد و مهارت های فردی است را انتخاب کنند.

دوست دارند پیوند قوی با سایر افراد داشته باشند. با حیوانات و بچه های کوچک ارتباط خوبی برقرار می کنند. طبیعت و زیبایی را تحسین می کنند. برای زندگی ارزش زیادی قائل اند و می دانند چگونه خود را سرگرم نمایند. انعطاف پذیر، سازگار و علاقه مند مردم هستند و معمولا قلب رئوف و مهربانی دارند. آنها در ایجاد سرگرمی توانایی خاص و فوق العاده ای دارند.

ترتیب اولویت عملکردی یونگ:

غالب: حس برونگرا

کمکی: احساس درونگرا

قسمت سوم: تفکر برونگرا

درجه دوم: شهود درونگرا

 

 آزمونMBTI

شخصیت های معروف ESFP  :(بر اساس نظرات , اعمال و گمانه زنی های رسانه ها )

بیل کلینتون / رونالد ریگان / ریچارد برانسون / مارک کیوبن / پائولو کوئیلو / تونی رابینز / دزموند توتو / آیدی امین / موسلینی / اسپیلبرگ / تارانتینو / بیانسه / مل گیبسون / دنزل واشنکتن / کیتی پری / نیکی میناژ / پینک / ….

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*