وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

داروی جدید برای میگرن

0

کوتاه : بزودی گروه تازه ای از داروها برای افرادی که از میگرن رنج میبرند در دسترس خواهد بود .

طبق پژوهش دانشمندان در مجله نیو انگلند  دو دارو با دخالت و تغییر در شبکه مغزی بیماران میگرنی می توانند دفعات بروز حملات میگرن را بدون ایجاد عوارض جانبی کاهش دهند.

این داروها نخستین داروهای معالجه میگرن هستند که محل بیماری را نشانه می گیرند. داروهای کنونی پیشگیری میگرن ، شامل موادی برای درمان فشار خون بالا، صرع و افسردگی هستند. طبق گفته «پیتر گادزبی»  استاد نورولوژی در کینگز کالج .

گادزبی افزود: ما به بیماران اختیار انتخاب میان داروهایی در آنها احساس خستگی ایجاد می کند معروف به بتا بلوکر  و یا داروهای ضد افسردگی که آنها را خواب آلود می کند و موجب افزایش وزنشان می شود، می دهیم.

در داروهای جدید از آنتی بادی های (پادتن) مخصوصی استفاده می کنیم که یک پرده مخصوص بر روی مغز می کشد و درد را تنظیم می کند.هدف این داروها آن است که جلوی مشکلات ناشی از میگرن مثل سردرد ،تهوع و حساسیت به نور و صدا را بگیرد.

این آزمایش در مرکز جفرسون در فیلادلفیا انجام گرفته است. در این آزمایش به هفتصد بیمار، به صورت ماهانه یا فصلی، «فرمانزماب» تزریق می شد.

این گروه همگی تقریباً روزانه دچار حمله میگرن بودند. پس از تزریق دارو ،شمار حملات مداوم میگرن کاهش یافت و در بعضی آنها به کلی قطع شد

منبع : voa

میگرن یکی از اختلالات شدید است که ویژگی آن سردردهای ملایم یا شدید پی در پی می‌باشد و غالباً با علایمی در سیستم عصبی آتونومسهمراه است. این نوع از سردرد در یک طرفه است و ماهیتا ضربان‌دار است و از ۲ ساعت تا ۷۲ ساعت ادامه دارد. علایم همراه با آن می‌تواند شامل حالت تهوع، استفراغ، نورگریزی (افزایش حساسیت به نور)، صدا ترسی (افزایش حساسیت به صدا) باشد و درد به طور کلی با بالا رفتن فعالیت بدنی افزایش می‌یابد. 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*