وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

درمان میگرن با ریشه سنبل الطیب

0

اگر بی خوابی دارید یا از بیماری هایی مانند صرع یا میگرن رنح میبرید٬ از ریشه سنبل الطیب برای برای درمان مشکل خود کمک بگیرید.
حتما از مادر یا مادر بزرگتان شنیده اید که این گیاه اضظراب را کم میکند٬ اما متخصصان میگویند سنبل الطیب نه تنها به درمان اضظراب کمک میکند٫ بلکه شما را از شر بیماری های دیگری که به دلیل اضظراب ایجاد می شوندهم راحت میکند.
ریشه این گیاه که به علف گربه هم معروف است٬ گرچه طعم تلخی دارد اما خوشبو و پر خاصیت است٬ پس اکر برای رها شدن از اضظراب و مشکلات دیگری که به همراه می آورد مصمم هستید٬ جوشانده سنبل الطیب را فراموش نکنید.

ریشهٔ این گیاه در طب سنتی ایران دارای ارزش دارویی است و از آن به عنوان آرام‌بخش اعصاب، خواب آور، ضد تشنج، درمان افسردگی، هضم کننده غذا و ضد دل‌پیچه استفاده می‌شود.

نام علف گربه برای این گیاه ناشی از ویژگی آن است که گربه‌ها را به خود جذب می‌کند و نوعی اثر روان گردان در آن‌ها دارد. این خاصیت به دلیل وجود آکتینیدین در عصارهٔ این گیاه است که بهفرومون‌های بدن گربه‌ها شباهت دارد. این گیاه اثر مشابهی نیز بر روی موشهای صحرایی دارد. خواص درمانی سنبل الطیب (علف گربه) سنبل الطیب گیاهی است علفی و چند ساله که ساقه آن به طور عمودی تا ارتفاع دو متر بالا می‌رود. این گیاه به صورت وحشی در جنگل‌های کم درخت، در حاشیه جویبارها و گودال‌ها در بیشتر مناطق آسیا و ایران می‌روید.

سنبل الطیب دارای بویی مطبوع است و گربه بوی این گیاه را از فاصل دور تشخیص داده به طرف آن می‌رود و در اطراف آن به جست و خیز می‌پردازد و از بوی آن مست می‌شود. گلهای سنبل الطیب برنگ سفید یا صورتی و به صورت خوشه‌ای است.

قسمت مورد استفاده این گیاه ریشه آن است و معمولاً از ریشه گیاهی که بیش از سه سال عمر دارد استفاده می‌شود. سنبل الطیب پس از خشک شدن برنگ قهوه‌ای در می‌آید. طعم آن تلخ ولی خوشبو و معطر است. عطر آن پس از خشک شدن بیشتر می‌شود.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*