Search
درد در آلت تناسلی

دلایل درد در آلت تناسلی آقایان

درد در آلت تناسلی

دلایل درد در آلت تناسلی مردان میتواند عوامل زیادی داشته باشد دلایلی مثل عفونت های زیرپوستی ختنه گاه ٬التهابات پروستات ٬ ضربه های فیزیکی ٬ سنگ مثانه ٬ گزش حشرات ٬ ورود مایعات شیمیایی مثل شامپو ٬ بیماری های قارچی ٬ حساسیت و … .
در این مقاله ما به ببرسی انواع و اقسام عوامل ایجاد درد در آلت تناسلی آقایان و اقدامات بهداشتی میپردازیم ٬ با ما همراه باشید .
دیگر علل شامل:

– درماتیت/ آلرژی. درماتیت التهاب پوست است، که اغلب به وسیله یک ماده تحریک کننده یا حساسیت تماسی ایجاد میگردد. حساسیت به مواد شیمیایی در اغلب محصولات- مانند صابون ها، پاک کننده ها، عطرها و اسپرم کش ها- میتواند ایجاد یک واکنش حساسیتی شامل تحریک، خارش و بثورات جلدی کند.

– عفونت. عفونت با قارچ کاندیدا البیکانس(thrush) میتواند ایجاد خارش و بثورات جلدی پر از لکه کند. اغلب بیماریهای منتقله از طریق جنسی- شامل سوزاک، تبخال و سفلیس میتواند تولید نشانه های بالینیت کند.

بعلاوه ، مردان با دیابت( بیماری قند خون) در خطر بیشتری برای بالینیت هستند. قند موجود در ادرار که در زیر پوست ختنه گاه می ماند محیط مساعد برای رشد باکتری است.

التهاب مزمن سر آلت و پوست ختنه گاه میتواند منجر به جای زخم شده، و در نتیجه علت تنگی پوست ختنه گاه( فیموز یا تنگی غلاف) و تنگی مجرای پیش آبراه (لوله ای که ادرار را از مثانه تخلیه میکند) شود.التهاب همچنین منجر به تورم پوست ختنه گاه شده، که میتواند منجر به صدمه به آلت شود.

درمان بالینیت بستگی به علل زمینه ای دارد. اگر عفونتی موجود است، درمان شامل یک آنتی بیوتیک مناسب یا داروهای ضد قارچ خواهد بود. در موارد شدید یا مزمن التهاب، ختنه باید توصیه گردد.

استفاده از اقدامات بهداشتی مناسب میتواند کمک به پیشگیری از بالینیت در آینده کند. بعلاوه، مهم است که از صابون های قوی یا مواد شیمیایی، بخصوص آنهایی که شناخته شده هستند که موجب واکنش پوستی میگردند استفاده نکنید.

آلت تناسلی مردانه بخش خارجی سیستم تولید مثل در جنس نر است.

آلت تناسلی 3 قسمت دارد:

ریشه(بن) ، که چسبیده به دیواره شکم است، بدنه یا محور، و سر آلت ، که انتهای آن مخروطی شکل است (سر). مدخل پیش آب راه ، لوله ای که منی و ادرار را منتقل میکند ، در نوک سر آلت قرار دارد.

جریان خون وارد اجسام غاری می شود و تحت فشار باعث شق شدن آلت و ارکشن می شود و این تنظیم بقدری ظریف است که درعین درحال که خون جریان دارد خروجی اش کمتر از ورودی است و همین باعث تحت فشار قرار گرفتن و شق شدن می شود اگر دریچه های خروجی خراب شوند و خون دزدی صورت گیرد ارکشن نرم خواهد بود که نوی ناتوانی جنسی ایجاد می کند .

در واقع بدنه آلت استوانه ای شکل است و از 3 لوله حفره ای تشکیل شده است.

این حفره ها از بافت مخصوص اسفنجی شکل قابل راست شدن (شق )تشکیل شده است. این بافت تشکیل شده از هزاران غار بزرگ که با خون پر شده وقتی که مرد از نظر جنسی تحریک می شود. وقتی که آلت از خون پر میشود ، آن سفت و راست میشود، که اجازه به نفوذ در خلال تماس جنسی میدهد. پوست آلت شل و کشدار است تا بتواند خود را همسان با اندازه آلت در زمان یک سیخ شدن کند.

منی ، که حاوی اسپرم یا سلول های تولید مثل مردانه است، از ته آلت بیرون رانده میشود وقتی که مرد به اوج جنسی = ارگاسم میرسد.
15 thoughts on “دلایل درد در آلت تناسلی آقایان

 1. کریم

  سلام ۲۳ سالمه دو روز هست آلت تناسلی ام سوزش و درد داره احساس میکنم داخل آلت تناسلی ام زخمی شده باشه اما امشب زمانیکه با دستم فشار میدم ازش مایع برنگ کرمی بیرون میاد میشه کمک کنید علتش چییه ممنون میشم

  Reply
 2. ناصر

  با سلام من 52 ساله هستم دو روزه وقتی رابطه با زنم دارم آلت تناسلیم خیلی درد میگیره لطفا.مشکلم را بگویید تا درمان کنم

  Reply
 3. علی

  مدتی است الت تناسلی پسر بچه هفت ساله ام بعضی مواقع وقتی که احساس ادرا ر دارد حالت نعوذ پیدا کند وبا درد خفیفی همراه می باشدلطفا بفرمائید چه دلیلی دارد وچه درمانی باید در این مورد انجام شود البته لازم به ذکر است که این طور نیست که هر چند دفعه که احساس ادار میکند این حالت را داشته باشد بلکه فقط بعضی موافع است وبیشتر هم در هنگام صبح میباشد واین را هم بگویم که در موقع دفع ادرا رمشکلی مثل درد وسوزش ندارد وازمایش عفونت هم داده ک خوب بوده وعفونت در ان دیده نشده است
  در ضمن ادرار او نیزهمیشه به صورت کج دفع میشود با تشکر از شما

  Reply
 4. حاتمی

  نوک الت تناسیلم مور مور میشه و در هنگام برخورد با هرگونه تماس خصوصا در هنگام آمیزش جنسی دچاردرد میشم و کلا نوک التم مثل سابق که نقطه اوج لذت برای مسایل جنسی می باشد نیست خواهش میکنم بفرمایید چه دارویی مصرف بکنم نمایم تا خوب بشوم.

  Reply
 5. محمد

  سلام.مدتی هست که در قسمت ختنه گاه احساس درد میکنم گاهی پوست پوست میشه گاهی هم زخم های کوچیک دلیلش چیه؟

  Reply
 6. حبیب

  با سلام
  مردی 48 ساله هستم مدتیست بعضی مواقع آلتم تیر میکشد وبعضی مواقع درد شدیدی میگرد که بیضه هایم هم درد میگیرد و موقع این درد ادرارم سوزش شدیدی دارم تا بحال چند دکتر رفتم و هر کدام برایم قرص و کپسولی تجویز کرده اند ولی فایده نداشته
  سونو از کلیه،مثانه،پروستات،و….. انجام داده ام مشکلی نداشتن فقط کمی واریس بیضه دارم.
  هنوز آلم تیر میکشد و نمیگذرد بخوابم
  لطفا مرا راهنمایی کنید
  با تشکر.

  Reply
 7. حبیب

  با سلام
  مردی 48 ساله هستم مدتیست بعضی مواقع آلتم تیر میکشد وبعضی مواقع درد شدیدی میگرد کع بیضه هایم هم درد میگیرد و موقع ادرار ، سوزش شدیدی دارم تا بحال چند دکتر رفتم و هر کدام برایم قرص و کپسولی برایم تجویز کرده اند ولی فایده نداشته سونو از کلیه،مثانه،پروستات،و….. انجام داده ام مشکلی نداشتن
  هنوز آلم تیر میکشد و نمیگذرد بخوابم
  لطفا مرا راهنمایی کنید
  با تشکر.

  Reply
 8. مجتبی

  باسلام
  درون آلتم در حالت عادی چند وقته یکدفعه درد میگیرد اما دردش خفیف است سوزش نداره احساس میکنم مثلا چیزی بین این لوله است میخواستم ببینم دلیلش چیه باید چکار کنم ممنون میشم

  Reply
 9. شایان

  با سلام من 18 سالمه چند ماهه ک عادت خود ارضایی رو ترک کردم ولی چند روزه ک بعضی وقتا از الت تناسلی ام اب میاد زیاد نه کم بعد سرالت تناسلی امم میسوزه به نظر شما چه مشکلی پیش اومده؟

  Reply
 10. سیب ترش

  سلام
  همسرم بهد از ارضا شدن سوزش شدیدی رو تو قسمت انتهایی ناحیه تناسلیش حس میکنه
  خواهش میکنم اکه دلیلش رو میدونید و روش درمانی براش هست منو راهنمایی کنید

  Reply
 11. سینا

  با سلام . من پسر هستم . با نامزدم همخوابی ناقص دارم . تلاش میکنم به او خوش بگذره ولی اون منو به انتها نمیرسونه و بعد از اتمام کار من دچار درد شدیدی میشم ( شق درد ) . این درد خیلی منو عصبی میکنه و برخی اوقات میخوام رابطه رو تموم کنم و کات بدم . چه کاری میتونم انجام بدم تا هم به نامزدم خوش بگذره و هم من درد نداشته باشم ؟

  Reply
  1. مدیر Post author

   سلام دوست عزیز .
   برای نامزدتون توقعاتتون رو توضیح بدین . چندین حالت هست برای اینکه دو طرف بتونن ارضا بشن . برای مثال وقتی پارتنر شما ارضا شد میتونه سعی کنه شما رو هم ارضا کنه . معمولا این بهترین راهه چون ارضای همزمان خیلی کم پیش میاد . پس باید با صحبت و آرامش و صبر این قضیه رو خوشایند کنید .

   Reply
 12. محمد

  باسلام
  درون آلتم در حالت عادی چند وقته یکدفعه درد میگیرد اما دردش خفیف است سوزش نداره احساس میکنم مثلا چیزی بین این لوله است میخواستم ببینم دلیلش چیه باید چکار کنم ممنون میشم

  Reply
 13. محمد

  با سلام
  قسمت ریشه آلت تناسلی من که چسبیده به دیواره شکم است از دیروز بعد از آمیزش جنسی با همسرم کمی درد میکند. آیا مشکل خاص و جدی وجود دارد؟
  با تشکر

  Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*