وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

روش های درمانی اضطراب با دارو

کوتاه از درمان اضطراب با دارو

1

روش های زیادی برای کنترل اضطراب وجود دارد که دارو های گیاهی و چند دارو ضد افسردگی برای درمان آن بسیار توصیه شده است.

از نظر داروها ، بوسپیرون یک داروی مناسب است که برای درمان اضطراب و اختلالات روانی تجویز می شود و بسیار موثر خواهد بود و دارو های دیگری نیز وجود دارد که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تصویب و تجویز می شود شامل نمونه هایی از داروهای SSRI شامل فلوکستین (Prozac) ، سرترالین (Zoloft) ، پاروکستین (پاکسیل) ، سیتالوپرام (Celexa)  و مصرف همزمان دو داروی escitalopram و Lexapro می باشد. دولوکستین (سیمبالتا) ، ونلافاکسین (افکسور) نیز برای درمان این بیماری مناسب است اگرچه برای بیماری افسردگی به کار می روند.

دارو های آرام بخشی مانند کلونازپام (Klonopin) و لورازپام (آتیوان) نیز هستند که می توان برای بیماران این بیماری تجویز کرد و می تواند اضطراب شدید را کنترل کند.

آلپرازولام را نیز که در ایران بسیار استفاده می شود می تواند این بیماری را کنترل کند .

قرص های دیگری نیز برای این بیماری تجویز می شود که البته اعتیاد آور بودن آن ها مشکل هایی برای فرد بیمار ایجاد می کند که مانند بنزودیازپین و دیازپام های دیگر.

You might also like
1 Comment
  1. مصطفی says

    با سلام و تشکر …
    مگر آلپرازولام و کلونازپام و لورازپام جزء بنزو دیازپین ها نیستن چون تو مطلب بالا شما گفتین داروهای دیگری که شامل بنزودیازپینها هستن اعتیاداور هستن ولی بالاتر از این جمله از این سه دارو نام برده شده ولی گفته نشده که جزء بنزودیازپینها هستن!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*