Search
روش های ساده برای مراقبت از موها در تابستان

روش های ساده برای مراقبت از موها در تابستان

دلایل ریزش مو متفاوت است طبیعی، ارثی، وابسته به دفعات و روش‌های نظافت، مصرف داروهایی خاص، کمبود ویتامین، عوامل شیمیایی، فرآیندهای هورمونی، اضطراب و… اما در اغلب موارد می توانید با رعایت نکات پی‌آمده، از کچلی زودرس در امان مانده، از موهای سرتان بیشتر و بهتر محافظت کنید.

حالا که هوا دوباره داره گرم میشه وقت اینه که با انجام کاری هوشمندانه از موهاتون مراقبت کرده و از وارد شدن آسیب بهش پیشگیری کنین.

وقتی بیرون میرین و در معرض نور خورشید قرار میگیرین. از کلاه، دستمال سر یا چتر استفاده کنین.

هیچوقت یادتون نره که از یه نرم کننده حاوی SPF استفاده کنین.

هفته ای یک بار ماساژ دادن سر با روغن داغ برای موهاتون شگفت انگیز کار میکنه. و البته با این کار رشد موها از سر گرفته میشه.

موها رو سفت برس نکنین. برای باز کردن گره های مو ، وقتی که بعد از شستشو خشک شدن از یه شانه دندانه درشت استفاده کنین.

اگر ناچارید مدت زیادی زیر آفتاب بمانید حتما از پوشش‌هایی چون کلاه و روسری استفاده کنید. اشعه خورشید باعث افزایش شکنندگی، تغییر رنگ و کاهش قوام مو می‌شود.

جنس کلاه و روسری و طریقه گذاشتن یا بستن آن باید طوری باشد که جلوی رسیدن هوا به موها را نگیرد. تحت کشش قرار دادن و محکم بستن موها، بویژه در حالت‌های موسوم به دم‌اسبی، بافته و… ریزش آنها را تسریع می‌کند.

به جای چند بار شستن موها زیر دوش، آنها را یک‌بار، آرام، صحیح و کامل بشویید. هنگام خشک‌کردن موهایتان، از چنگ‌زدن و حرکت‌دادن تند و خشن حوله یا انگشت‌ها در لابه‌لای موها پرهیز کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*