وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

روش های ساده برای مراقبت از موها در تابستان

0

دلایل ریزش مو متفاوت است طبیعی، ارثی، وابسته به دفعات و روش‌های نظافت، مصرف داروهایی خاص، کمبود ویتامین، عوامل شیمیایی، فرآیندهای هورمونی، اضطراب و… اما در اغلب موارد می توانید با رعایت نکاتی، از کچلی ریزش مو در امان مانده، از موهای سرتان بیشتر و بهتر محافظت کنید.

حالا که هوا دوباره داره گرم میشه وقت اینه که با انجام کاری هوشمندانه از موهاتون مراقبت کرده و از وارد شدن آسیب بهش پیشگیری کنین.

هفته ای یک بار ماساژ دادن سر با روغن داغ برای موهاتون شگفت انگیز کار میکنه. و البته با این کار رشد موها از سر گرفته میشه.

موها رو سفت شانه نکنین. برای باز کردن گره های مو ، وقتی که بعد از شستشو خشک شدن از یه شانه دندانه درشت استفاده کنین.

اگر ناچارید مدت زیادی زیر آفتاب بمانید حتما از پوشش‌هایی چون کلاه و روسری استفاده کنید. اشعه خورشید باعث افزایش شکنندگی، تغییر رنگ و کاهش قوام مو می‌شود.

جنس کلاه و روسری و طریقه گذاشتن یا بستن آن باید طوری باشد که جلوی رسیدن هوا به موها را نگیرد. تحت کشش قرار دادن و محکم بستن موها، بویژه در حالت‌های موسوم به دم‌اسبی، بافته و… ریزش آنها را تسریع می‌کند.

به جای چند بار شستن موها زیر دوش، آنها را یک‌بار، آرام، صحیح و کامل بشویید. هنگام خشک‌کردن موهایتان، از چنگ‌زدن و حرکت‌دادن تند و خشن حوله یا انگشت‌ها در لابه‌لای موها پرهیز کنید.

 

پوشش مناسب در برابر آفتاب

پوشاندن مو از آفتاب خشن تابستان مهم می باشد. پوشیدن روسری میتواند بهترین گزینه باشد همچنین استفاده از کلاه نیز (بخصوص در ساحل) می تواند مفید باشد.هرچند که این موارد سبب تعریق بیش از حد میشوند. اگر موهایتان را مدل خرگوشی ببندید از تابش آفتاب به برخی از نقاط آن ممانعت کرده اید. میتوانید از هر نوع پوششی برای موهایتان استفاده نمایید فقط توجه داشته باشید که آن ها را محکم نبندید زیرا در اینصورت گردش خون در برخی نواحی سر کاهش می یابد.

استفاده نکردن از اطو مو و ابزار داغ

استفاده از هرچیزی که داغ است باید در تابستان برای مو ممنوع شود. از استفاده از سشوار خودداری کنید همچنین سعی کنید در این فصل کمتر به موهایتان مدل دهید و بگذارید حالت طبیعی خود را حفظ کند.استفاده از وسایل صاف کننده و فر کننده مو که سبب گرم شدن موهایتان میشوند را برای خود ممنوع کنید. موهایتان را با آب داغ نشویید بهتر است با آب ولرم شستشو دهید البته آب سرد بهترین گزینه برای شستشو است.

آبرسانی به موها

یکی از نمونه های مراقبتی مو در فصل تابستان هیدراته نگه داشتن مو است که این امر مانع از خشک شدن موهایتان در اثر تابش آفتاب میشود. نوشیدن آب به میزان کافی سبب حفظ رطوبت موجود در مو میشود. همچنین استفاده از ویتامین ها و پروتئین ها در رژیم غذایی برای سالم نگه داشتن مو در طول فصل تابستان مناسب است.

مواد شیمیایی ممنوع

سعی کنید در تابستان مصرف محصولات شیمیایی را کاسته و بیشتر از محصولات طبیعی استفاده نمایید. شامپو،نرم کننده و یا هر روغنی که جهت استفاده انتخاب میکنید باید از نظر اینکه حاوی الکل وفرمالدئید می باشند چک شوند. زیرا این مواد سبب خشکی و زبری مو شده که باعث ایجاد موخره میشوند. همچنین استفاده از رنگ مو و هایلایت نیز بعلت داشتن مواد شیمیایی را باید در فصل تابستان  برای خود ممنوع کنید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*