وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

روغن نارگیل مصرف نکنید!

2

مضرات روغن نارگیل برای قلب و عروق ثابت شد!

شاید شنیدن ترکیب مضرات روغن نارگیل برای ما عجیب باشد چون هر روز و در ابعاد وسیع از فوایدش گفتیم و شنیدیم .

حالا طبق گزارش رویترز و به نوشته وبسایت یو اس ای تودی در تحقیقات جدید انجمن قلب آمریکا هیأتی از کارشناسان تغذیه با مرور داده های اخیر درباره چربی اشباع متوجه شدند روغن نارگیل میزان کلسترول بد بدن را افزایش می دهد و انجمن قلب آمریکا در گزارشی به این مطلب پرداخته و درباره مضرات روغن نارگیل توصیه کرد مردم دیگر از این روغن استفاده نکنند .

در این تحقیق تفاوتی بین روغن های مضر و با اشباع بالا مثل کره و روغن نخل با روغن نارگیل مشاهده نشد و در واقع میزان روغن اشباع در روغن نارگیل از سایر روغن ها بیشتر است و براحتی ال دی ال بدن را بالا میبرد .

آخرین اطلاعات بدست آمده نشان داده است که در حالیکه مقدار چربی اشباع یا همان چربی بد در کره ۶۳ درصد، در گوشت گاو ۵۰ درصد، و در چربی خوک ۳۹ درصد است ، میزان چربی اشباع روغن نارگیل ۸۲ درصد کل چربی آن است .

به گفته انجمن قلب آمریکا روغن نارگیل میزان کلسترول بد بدن را افزایش می دهد و به همین علت می تواند منجر به بروز بیماری های قلبی عروقی شود . از آنجایی که فواید این روغن به مضرات فراوانش غلبه نمیکند ، این انجمن توصیه کرده است دیگر از روغن نارگیل استفاده نشود.

 می توان هنوز از روغن نارگیل برای نرم کردن پوست و یا حالت دادن به مو استفاده کرد.

توجه داشته باشید این روغن را در تغذیه به هیچ وجه استفاده نکنید و روزانه انواع دیگر روغن همچون روغن گیاهی و روغن کنجد و یا روغن زیتون را جایگزین روغن نارگیل کرد .

این تحقیق نشان میدهد که باید در انتخاب مواد غذایی بسیار دقت کرده و صرفا به تبلیغات اکتفا نکنیم .

مجله پزشکی مدپلاس

You might also like
2 Comments
  1. مجید says

    روغنهای خوش نام به شرطی غیر مضرند که هرکدام تا حرارت نامناسب گرم نشوند(پخت وپز) آنقدر مهم است که بدانیم روغن بادام زمینی برای پخت وپز کم ضررتراست.

    1. dr.donya says

      🙏👌

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*