وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

سویا به سکته ای ها کمک میکند

0

فواید سویا

به گفته محققان در دانه های سویا ماده ای شیمیایی وجود دارد که برای افرادی که قبلا سکته مغزی کرده اند بسیار مفید است.
پژوهشگران هنگ کنگی بر این عقیده اند که این ماده شیمیایی ٬ گردش خون در بدن را روان تر و راحت تر میکند.
مصرف سویا جلوی ابتلا به بسیاری از بیماری های قلبی را میگیرد٬ زیرا از رشد سلول هایی که باعث گرفتگی رگ ها میشود جلوگیری میکند .
بنابر این رعایت رژیم غذایی که در آن مقادیر بسیاری سویا وجود داشته باشد برای سلامتی کسانی که یک بار دچار سکته مغزی شده اند بسیار مفید است .
البته مصرف این ماده برای کسانی هم که در معرض خطر این بیماری هستند و استعداد ان را دارند٬ ضروری است.
گرچه این تحقیق دستاورد بسیار مهمی داشته است اما هنوز هم برای اثبات علمی و کامل آن نیاز به مطالعات بیشتری است .

مضرات سویا

لوبیا سویا بکر تقریباً خوراکی بی خطری می‌باشد و میتوان در رژیم غذایی بزرگسالان، کودکان و یا حتی نوزادان استفاده نمود. با اینحال آلرژی به سویا معمول بوده و اگر شما یا سایر اعضای خانوادتان به سویا حساسیت دارید، نمی‌بایست آن را مصرف کنید. نشانه‌های حساسیت به سویا متفاوت بوده و می‌تواند شامل آب ریزش بینی، التهاب دستگاه گوارش و یا افت فشار ناگهانی شود.
سویا خطر خونریزی را افزایش می‌دهد و در افرادیکه داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند، یا اختلالات خونریزی دارند می‌بایست با احتیاط و کم مصرف شود.
سویا ممکن است سطح قندخون را پایین بیاورد پس افراد دیابتی و یا کسانیکه قندخون پایینی دارند باید با احتیاط آنرا مصرف کنند.
افرادیکه دچار کم خونی، فیبروز کیستیک یا اختلالات تیروئید، معده، روده، سیستم ایمنی و قلبی دارند، باید با احتیاط مصرف شود.
افراد مبتلا به نقرس بهتر است مصرف سویا را کم و محدود نمایند.
تفاله سویا یا سویای فرآوری شده که پسماند کارخانه های روغن کشی است دارای آلودگی مواد شیمیایی میباشد و مصرف آن برای مبتلایان به بیماریهای قلبی خطرناک است و باید از مصرف آن خودداری کرد.

ویکیپدیا

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*