وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

سيگار و سرطان

2

ترک سیگار

براساس نتایج تازه ترین پژوهش ها، محققان به این نتیجه رسیده اند که استعمال سیگار، عامل حدود یک سوم از مرگ ومیرهای سرطان در آمریکاست؛ یعنی ۳ مرگ از هر ۱۰ مرگ.

محققان آمریکایی معتقدند که حتی هر یک روز ترک زودتر سیگار می تواند به کاهش خطر مرگ ومیر در اثر سرطان کمک کند.
این تحقیقات، فقط مربوط به مرگ ناشی از مصرف سیگار است و استعمال دود دست دوم یا دود ناشی از پیپ و قلیان در آنها در نظر گرفته نشده  است.
پژوهشگران معتقدند که مرگ در اثر استعمال سیگار و سرطان ریه ناشی از آن در دهه اخیر، بسیار چشمگیرتر از دهه های قبل بوده است.
استعمال سیگار در خانم ها، خطر ابتلا به سرطان ریه و مرگ ناشی از آن را تاحد قابل توجهی بالا می برد.

منبع: سیگار و سرطان
You might also like
2 Comments
 1. مصطفی says

  آیا مطالب شما به روزند و یا منابع موثقی دارید؟!
  حدود یک ماه پیش طی یک سری آزمایشات و تحقیقات طولانی تعدادی از محققان به این نتیجه رسیدند که سیگار شانس ابتلا به سرطان را بالا نمیبرد و لذا ابتلا به سرطان تنها به شانس بستگی دارد.از آنجاییکه قبلا هم دانشمندان این را متوجه شده بودند که استفاده از ماریجوانا نه تنهد باعث سرطان نمیشود که بالعکس ماده ای که در ماریجوانا موجود است باعث پیشگیری از انواع سرطان میشود و همچنین این تحقیق جدید که سیگار را عامل سرطان نمیدانست، چگونه است که شما امروز عکس آن را مطرح میکنید و بالاخره مردم باید به کدامیک اعتماد کنند؟!

  1. مصطفی says

   اکثر مطالب این وبسایت برگردان انگلیسی از وبسایت های سلامتی جهانی معروف مثل webmd یا healthy news و یاهو و msn هستن و تعدادی هم از مجله های کشورمون هستن که منابع اکثر نوشته ها به همراه نویسنده اصلی مقاله (درصورتی که در مجله درج شده باشه) در پایین هر مطلب درج میشن.
   اما اگر نظر منو میخاید برای اینکه مطمئن شید باید تحقیقات زیادی کنید و به یک یا چند مقاله و خبر بسنده نکنید و از یک منبع غنی تر مثل گوگل کمک بگیرید (البته فارغ از مطالب فارسی)٬ چون چند ماه پیش هم در مورد مصرف شیر میگفتند که در شیر اسیدی وجود داره که باعث از بین رفتن بافت های استخوان میشه و میتونه برای سلامت استخوان مضر باشه٬ در صورتی که از کودکی به ما یاد دادن برای سلامت استخوان های بدن باید روزانه یک لیوان شیر مصرف کرد !

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*