وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

سیگار درمان های ناباروری را خنثی می کند

0

سیگار شامل یک سری مواد به هم متصل است. ضرر و سمی بودن سیگار تنها به علت توتون آن نیست. کاغذ سیگار، مواد نگهدارنده، اسانس، چسب، مرکب نوشته های کاغذ و فیلتر سیگار همگی هنگام روشن بودن سیگار، ترکیب پیچیده ای شامل تعداد زیادی مواد شیمیایی بعضا نا شناخته ایجاد می کنند.

هر نخ سیگار 500 سانتی متر مکعب خود را دارد که 85 درصد دود هر نخ سیگار گازهای شیمیایی و 15 درصد آن ذرات معلق است. حرارت و دمای سیگار روشن در قسمت فیلتر 30 درجه و در نوک سیگار به 900 درجه می رسد. این دمای بسیار بالا می تواند هر تغییری در مواد شیمیایی به وجود آورد. از طرفی فیلتر سیگار نیز توانایی چندانی در کاهش این مواد ندارد و فقط ذرات بزرگ و دود را جذب می کند و چه بسا بر خطر سیگار می افزایند.
اگر ذرات فیلتر هنگام پک زدن کنده شده و وارد ریه گردند بر روند سرطان زایی سیگار اثر مضاعف دارد. واقعیت تلخ این است که همه ما درباره عملکرد قاتل جان انسان یعنی سیگار بسیار دیده و شنیده ایم. علت کاهش عمر سیگاری ها بین 7 تا 10 سال، انواع بیماری های قلبی، ریوی، گوارشی و دست آخر سرطان زیر سر همین سیگار است.
در واقع ما همان قدر که برای سلامتی خود هزینه می کنیم گاهی اوقات چند برابرش را هم صرف صدمه زدن به خودمان می کنیم.
مثلا هر روز با شیر و لبنیات یا حتی مکمل های کلسیم می خوریم که از پوکی استخوان جلوگیری کنیم اما سیگار هم می کشیم که موجب پوکی استخوان می شود.
همین سیگاری که هر روز با لذت فراوان به آن پک می زنید می تواند از حیات یک موجود دیگر نیز جلوگیری کند.
سیگار می تواند شما را دچار ناباروری کند. حدود 20 درصد خانواده های ایرانی درگیر مشکل ناباروری هستند.
سیگار حتی درمان های ناباروری را بی اثر می کند. جالب این جاست که خیلی ها بعد از ویزیت دکتر و خروج از مراکز درمان ناباروری با اشتیاقی وصف ناپذیر سیگار خود را روشن می کنند.
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*