Search
نشانه های حاملگی

علائم و نشانه های حاملگی

اغلب اولین نشانی حاملگی این است که دوران قاعدگی از بین می رود اما نشانه ها و علائم دیگری نیز وجود دارداولین نشانه بسیاری از زنان به عنوان یک علامت اولیه بارداری تشخیص یک دوره قاعدگی از دست رفته (آمنوره) است.

در اوایل ممکن است باعث بزرگ شدن پستان، حساسیت به لمس، یا درد شبیه به علائم قبل از قاعدگی، می تواند در دوران بارداری رخ می دهد.احساس بزرگ و یا سنگینتر شدن سینه ها به شما دست دهد ، و ناحیه اطراف نوک پستان (آرئول) ممکن است تیره شود.

تهوع و استفراغ است که در اوایل حاملگی رخ می دهد معمولا بین هفته دو و هفته هشتم بارداری اتفاق می افتد. تغییر در سطح هورمون استروژن ممکن است نقش مهمی در توسعه تهوع داشته باشد.

علامت بارداری اوایل دیگر ممکن است هوس به یک نو غذا یا بیزاری از آن باشد. زنان ممکن است اصرار غیر معمول به خوردن مواد غذایی خاص، حتی اگر قبلا دوست نداشته باشد. یا غذایی که دوست داشته بود را دفع کند.

پروژسترون اضافی در بدن یک زن در دوران بارداری ممکن است باعث شود احساس خستگی کند و این خستگی نیاز به چرت زدن افزایش می یابد.
3 thoughts on “علائم و نشانه های حاملگی

  1. سعيده

    سلام به مدت2ماه يعني دوبسته قرص ياسمين استفاده كردم بعداز تموم شدن داروم دونوبت عادت ماهانه شدم چه مدت دزمان ميبره تاباردار شم

    Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*