وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

عوامل خرابی دندان ها

0

عادت های مخرب فراوانی برای دندان ها مطرح شده است که باعث خرابی دندان ها می شود که تعدادی از آن ها را در این پست مطرح می کنیم.خرابی دندان,خرابی دندان,خرابی دندان کودکان,خرابی دندان جلو,خرابی دندان عقل,خرابی دندان شیری,خرابی دندان در بارداری,خرابی دندان در دوران بارداری,خرابی دندان در کودکان,خرابی دندان کودک ۲ ساله

۱- جویدن یخ

ممکن است شما فکر کنید که یخ ب ضرر است اما جویدن چیز های سخت مانند یخ آسیب هایی برای دندان ها دارد و ممکن است که باعث ترک خوردن دندان ها شود.

گرم و سرد شدن دهان نیز باعث آسیب رساندن به دندان ها می شود.

۲-خوردن پاستیل

درست است که مواد شیرین باعث خرابی دندان می وشود اما پاستیل به علت حالت جویدنی خاصی که دارد باعث افزایش تخریب دندان ها می شود و چون ممکن است که مواد شیرین در بین دندان ها قرار بگیرند تخریب دندان ها را افزایش می دهد.

۳-جوش شیرین

تنها آبنبات مقصر خرابی دندان ها نیست بکله جوش شیرین نیز به علت دارا بودن اسید فسفریک و اسید سیتریک باعث تخریب مینای دندان می شود و ممکن است خطر بیشتری از شیرین کننده های مصنوعی داشته باشد.

۴-آبمیوه ها

آب میوه ها دارای ویتامین هایی می باشد که برای بدن ضروری است ولی آب میوه هایی که در بازار وجود دارند به علت فروش بیشتر و بهتر از قند مصنوعی و مواد نگه دارنده استفاده می کنند که خوردن زیاد این نوع آب میوه ها باعث آسیب رساندن به مینای دندان و در نهایت پوسیدگی دندان می شود.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*