وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

فواید و مزیت های لاغر و استخوانی بودن

3

با گذشت زمان نگرش های مردم و طرز فکرشان هم تغییر می کند درزمانهای نه چندان دور تپل و چاق بودن زن و حتی مرد نشانه ای از تمول و حتی معیاری برای زیبایی بود حتی هم اکنون هم در جامعه ایرانی مردان سنتی بدنبال زنان چاق و تپل هستند ! حتی مردهایی که کمی مدرن ترند دوست دارند که زن یک پره گوشت داشته باشد ! ولی در فرهنگ غرب که بسرعت در بین ما ایرانی ها در حال گسترش است چاقی یک عیب محسوب می شود و همه زنان بدنبال بدنی لاغر و استخوانی مانند مانکن ها و مدل های مد و زیبایی و هنرپیشه های هالیوودی هستند بی خبر از اینکه داشتن چنین اندامهایی اگر هم برای همگان عملی باشد نیاز به ورزش و مراقبت و تلاش زیاد دارد .
و در این میان هم فرصت طلبان از این نیاز حداکثر سوء استفاده را کرده و انواع کرمها و داروهای لاغری و وسایل بظاهر ورزشی را تبلیغ کرده و به مردم غالب می کنند که اغلب هم فقط تبلیغات است و فایده ای ندارند .

بهترین روش برای داشتن بدنی سالم

 

این است که تحرک داشته باشید و غذاهای سالم بخورید همین .
البته برخی از مردان و زنان استعداد چاقی دارند که یا ژنتیک است و یا بخاطر افزایش تعداد سلولهای چربی آنها بدلیل پرخوری در دوران کودکی است .
زندگی بی تحرک امروز از یک طرف باعث کاهش سوختن کالری می شود و نیز استرس و تنش های موجود در جامعه صنعتی باعث پرخوری افراد می شود و نتیجه آن چاقی و اضافه وزن است .
چاقی و حتی اضافه وزن داشتن واقعاً مصیبت بزرگی است براحتی روی صندلی جایتان نمی شود سوار ماشین که می شوید حس می کنید جایتان تنگ است در هواپیما راحت نیستید حتی راننده های تاکسی حاضر نیستند شما را سوار کنند !
اما این روزها بخاطر دلایل مختلف و از جمله آمدن شبکه های ماهواره ای و نشان دادن زنانی که پوست و استخوانی و لاغر هستند زنان را اغواء می کند که چرا آنها اینگونه نباشند ؟ و زنان هم که در این مسابقه حاضرند جان بدهند ( حتماً شنیده اید از قول خانم ها که می گویند بکشم ولی خوشگلم کن!)
شاید به همین دلیل است که هر روزه زنان زیادی را  می بینم که با چه سعی و تلاشی در حال پیاده روی هستند برخی آهسته تر و برخی تند تر راه می روند ولی با وزنهایی که این خانم ها دارند خیلی بعید است که با یک پیاده روی چند دقیقه ای و حتی چند ساعتی بتوان این همه چربی را آب کرد اتفاقاً این پیاده روی ها اگر باعث کمر درد نشود سبب می شود که اشتهای خانم بیشتر باز شود و غذایی بیشتری را بخورد و نتیجه عکس بدهد .

پیشنهاد من برای این افراد استفاده از ورزشهای سنگین شبیه کوهنوردی و شنا و دویدن و بدنسازی است که در کنار آن هم حتماً باید از جلسات سونای خشک و ریختن آب روی سنگهای داغ و یونهای منفی هم بهره ببرند تا بدنشان دچار پیری زودرس نشود و به بیماریهایی سخت مبتلاً نشوند .
چون ورزش تیغ دو لبه ای است که اگر چه برای زنان و مردان مفید است ولی تولید یون مثبت ( یون مضر ) در بدن می کند و رادیکالهای آزاد ناشی از آن می توانند سرطان زا باشند و دربهترین حالت چین و چروک پوست و پیری شود .
رژیم غذایی کم کالری و گیاهی گزینه خوبی برای این افراد است باید دور مواد گوشتی و چربی های مضر را خط بکشند .
در اینجا مقاله ای را ترجمه کرده ام که نویسنده آن خانمی است که بهرحال با راز و رمز دنیای زنان آشنایی بهتری دارد و نکاتی را مطرح کرده است که شاید باعث شود زنان تشویق شوند که اقدام به کاهش وزن کنند .
ولی بهرحال تفاوتها وجود دارند باور کنید اگر همه زنها لاغر و بلند قد و خوش هیکل بودند دیگر خوش اندامی مفهومی نداشت و لطفی هم نداشت زنان در هر حال زیبایی خاص خود را دارند ولی باید دقت کنند که بدن خود را به حال خودشان رها نکنند .
ضمن اینکه تصور مردان از لاغری زنان با هم تفاوت دارد یکی از دخترهای فامیل ما که بنظرم مقدار اضافه وزن در ناحیه کمر و باسن داشت وقتی خواستگاری برایش آمده بود گفته بود که این دختر لاغر است !! ( به همین جهت زنان و دختران بهتر است که ورزش کنند و غذای سالم بخورند و سالم زندگی کنند و اصلاٌ بدنبال تغییر تفاوت های فردی اشان نباشند چون بهرحال به همان شکل هم مورد پسند مردان زیادی قرار خواهند گرفت کما اینکه در مورد مردان هم همین توصیه را دارم . بیهوده پولتان را به جیب این فرصت طلبهای سرمایه دار نریزید !) ضمن اینکه زنان و دختران باید به این نکته توجه کنند که وقتی سن بالا می رود بدن رو به خرابی می گذارد و زنان میانسال نباید انتظار داشتن بدنی صاف و لاغر چون مدلهای زیبایی را داشته باشند که سنشان اغلب زیر 20 سال است !
چون زشتی اندام و بدهیکلی و پیدا نکردن لباس مناسب و از چشم شوهر افتادن فقط یک جنبه قضیه چاقی خانم هاست جنبه مهم تر و قابل توجه ترش این است که این چاقی باعث کاهش عمر مستعد شدن برای ابتلاء با دیابت و فشارخون و سائیدگی غضروف ها و مفاصل می شود همانگونه که در مردان هم اینگونه است زنان چاق عموماً نوزادان نحیف تری را بدنیا می آورند ! و خیلی مشکلات دیگر که از بیانش صرف نظر می کنم چون نمی خواهم بیش از این شما را بترسانم گر در خانه کس است همین یک حرف بس است !!
من زنان زیادی را ملاقات کرده ام که سعی در کاهش وزن دارند ویا لاغرند و می خواهند همچنان لاغر بمانند . لاغر بودن در فرهنگ امروز بصورت امری محبوب و مردمی در آمده است . زمانی بود که چاق بودن زنان معیاری برای زیبایی آنها بشمار می رفت اما امروزه اغلب زنان سعی دارند که لاغر و متناسب باشند .
تا بحال زنی را ندیده ام که سعی در افزایش وزن داشته باشد من خودم زنی لاغر هستم و حتی اگر ده پوند ( 5 کیلو ) یا بیشتر هم اضافه وزن پیدا کنم همچنان لاغر بنظر می رسم بدون اینکه کسی متوجه این اضافه وزن شود . ولی بهرحال لاغر بودن فوائدی دارد شما نباید بخاطر کم کردن وزنتان ناراحت باشید بهتر است که هر غذایی را دوست دارید بخورید و همیشه در ترس و هراس نباشید .
اینکه یک زن لاغر است نشانه کم غذا خوردنش نیست همانگونه که اگر زنی چاق باشد الزاماً بخاطر پرخوری نیست چون برخی از افراد استعداد ژنتیکی خوبی دارند و هر چقدر هم بخورند چاق نمی شوند .
More benefits of being skinny

فوائد لاغر بودن

بسیاری از مدلهای زیبایی fashion models بنظر خیلی استخوانی و لاغر می آیند بنظر من این گونه بدنها نمی تواند معیار و استانداردی برای زیبایی همه زنان باشد و آیا می دانید که اغلب این مدلها نوجوان teenagers تی نیجر هستند ؟ اغلب این مدلها دخترانی بین 14 تا 22 ساله هستند . ما باید در مورد لاغری واقع گرا باشیم درک و دیدی که ما از لاغری داریم می تواند متفاوت از دیگران باشد .
بسیاری از زنان تنها بدین علت دوست دارند که لاغر باشند چون فکر می کنند اینگونه زیباتر به نظر می رسند ویا استاندارد زیبایی در لاغربودن است .بسیاری از مردان می گویند که خواهان زن لاغر و بلند قد هستند اما در واقع آنها با زنان متوسط ( از نظر قد و وزن ) راحت تر هستند .
متوسط دختران در چشم مردان لاغر و جذاب هستند برخی از زنان بیش از اندازه در مورد وزنشان نگران هستند ولی متوسط بودن بهتر از لاغر بودن است .
آن چه چیزی که شما در مورد لاغری فکر می کنید با درک مردان دیگر از لاغری متفاوت است .
زنان بزرگ الزاماً دچار چاقی مفرط نیستند .

خلاصه ای از فوائد لاغر بودن :

 

 1. شما می توانید هر غذایی را که دوست دارید و به هر مقداری که می خواهید بخورید .
 2. آزادی انتخاب بیشتری در لباس پوشیدن دارید .
 3. هر لباسی را که که می پوشید به تن شما برازنده است .
 4. مردان زنان لاغر را دوست دارند
 5. می توانید به عنوان یک مدل کار کنید .
 6. شبیه یک مدل بنظر می رسید و مردم مرتب از ظاهر و اندام شما تعریف می کنند .
 7. مردم وقتی می بینند شما لاغر هستید فکر می کنند که شما آدم ورزشکاری هستید و زندگی سالمی دارید .
 8. همه آرزو می کنند که ای کاش مثل شما لاغر بودند .
 9. همه از شما می پرسند که توصیه هایی به آنها بکنید که چگونه لاغر شوند .
 10. شما روی هر صندلی از صندلی ماشین گرفته تا صندلی هواپیما براحتی و بدون اینکه مشکلی داشته باشید جا می گیرید .
 11. وقتی لاعرید سالم تر هم هستید .
 12. بسیاری از مردم معتقدند که لاغرها زیباترند .
 13. می توانید عمر طولانی تر داشته باشید .
 14. وقتی لاغرید می توانید سریع تر حرکت کنید .

یکی دیگر از فوائد لاغر بودن این است که می توانید همه سایز لباسی را بپوشید از لباس های سایز کوچک گرفته تا متوسط و بزرگ و همه این لباسها به تن شما برازنده است . به همین جهت می توانید آزادی انتخاب بیشتری در لباس پوشیدن داشته باشید و اغلب لباسها به شما می آیند .

بهر حال اگر شما لاغرید و یا حتی اگر چاقید می توانید از خودتان لذت ببرید و بگذارید که دیگران هم شما را دوست داشته باشند . ما باید بهرروی این تفاوت ها را بپذیریم چه قد بلند باشند و چه قد کوتاه و چه چاق و چه لاغر این ها بخشی از مشخصه های افراد جامعه است .

You might also like
3 Comments
 1. darkboy says

  فقط فیتنس و تناسب اندام????

 2. گیسو says

  من خودم لاغرم ولی تابحال نتونستم با لاغریم کناربیام..وحس میکنم مردها از زنان متوسط وتوپرخوششان می اید.

 3. سارا says

  مطلب جالبی بود به نظرم زن ها هر ظاهری که دارند باید قبول کنند و نگران نباشند هرچند که کار سختیه چون زنها هر لحظه خودشون رو با بقیه مقایسه میکنند و ضربه روحی شدید میخورن … عامل اصلی این رقابت های امروزی متاسفانه دنیای مد و ماهواره است که باعث این بدبختی شده 🙁

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*