وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

مادران شیرده و سرماخوردگی

0

 

به گزارش دانشنامه پزشکی به نقل از ماهنامه کودک، ســیده فاطمه واثق رحیم پرور در گفت وگو با ایسنا گفت: زمانی که مادر سرما خورده و یا احساس سرما خوردگی می کند بهتر اســت که شیردهی به نوزاد را ادامه دهد، زیرا آنتی بادی هایی که از طریق شیر به بدن نوزاد منتقل می شود؛ از وی در مقابل میکرو بها محافظت میکند.
باید توجه داشت کها گرمادر در دوران بارداری سرماخوردگی شدید داشته باشد ممکن است که تب کند و باعث زایمان زودرس نوزاد شود. همچنین در فصل پاییز و زمستان و وجود ویرو سها باعث تاثیرات منفی بر روی تکامل جنین شود. وی تزریق واکســن آنفولانزا را برای مادران شیرده موثر دانست و خاطرنشــان کرد: تزریق واکسن آنفولانزا هیچگونه ضرری برای مادران در دوران شیردهی ندارد چرا که خود بیماری سرماخوردگی و شیوع آن آسیب بیشتری به مادران در دوران شیردهی، نوزادان و حتی جنین در دوران بارداری وارد می کند.
رحیم پرور تاکید کرد که مصرف داروهای شیمیایی باید با دســتور پزشک باشد و گفت بهتر است در هنگام سرما خوردگی مادران شیرده داروهای گیاهی و درمان های طبیعی را جایگزین داروهای شیمیایی کنند و با نوشیدن آب به مقدار زیاد، خوردن سوپ داغ با پیاز، سیر و اندکی فلفل که مجاری تنفسی را باز میکند میتوانند در کاهش بیماری و جلوگیری از انتقال آن به نوزاد بسیار موثر باشد .ترکیب عسل، لیمو ترش و آب جوش حساسیت سینه را تسکین میدهد و دارای قدرت ضدعفونی کنندگی بالایی است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*