وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

محافظت از کودکان در برابر گرما

0

یک کارشناس می گوید: والدین باید آگاه باشند که آب و هوای گرم می تواند یک تهدید جدی برای کودکان باشد .

دکتر اریک Kirkendall از مرکز پزشکی بیمارستان کودکان سینسیناتی در انتشار اخباری گفت: در آب و هوای بسیار گرم، می باست زمان بازی کودکان را فقط به صبح زود و یا اواخر بعد از ظهر محدود کرد .

Kirkendall گفت: ” والدین باید با استفاده از مایعات طبیعی آب مورد نیاز بدن کودک خود را تامین کنند ، و آنها را محدود به ماندن در خانه در هوای بسیار گرم کنند و آنها را خنک نگه دارند.”

او اشاره کرد که کودکانی که در معرض آب و هوای گرم قرار میگیرند در خطر سه نوع از مشکلات جدی قرار میگیرند که عبارتند از: “سکته ناشی از گرما، گرمازدگی و گرما گرفتگی و واکنش های ناشی از قرار گرفتن در معرض درجه حرارت بالا “. “جدی ترین این خطرات٬ سکته گرما است.”

گرما زدگی به طور معمول در شکم و پاها، به ویژه در ساق یا ران عضلات رخ می دهد. هیچ تبی وجود ندارد. علائم گرمازدگی شامل پوست رنگ پریده، تعریق شدید، تهوع، سرگیجه، غش و ضعف می‌باشد؛ کودکانی که به گرمازدگی مبتلا می‌شوند نیاز شدید به توجه پزشکی دارند.

نشانه های سکته گرما شامل پوست گرم و برافروخته، تب بالا (بیش از 104 درجه F)، و دیگر حالات ذهنی تغییر یافته، و تشنج می باشد.
Kirkendall گفت، این یک خطر تهدید کننده زندگی می‌باشد و در صورت قرار گرفتن در این حالت  نیاز فوری به اورژانس (۹۱۱) می‌باشد .

در حالی که کودک به گرما زدگی یا سکته گرمایی دچار می شود٬ پس از تماس با مراقبت های ویژه و اورژانس تا رسیدن کمک های امدادی کودک را در حد ممکن در هوای خنک و درجه حرارت پایین نگه دارید. به عنوان مثال: با استفاده از اسفنج تمام بدن کودک را با آب خیلی سرد بشویید٬ اما اگر آب سرد باعث می شود که کودک شما به لرزه بیفتد ، آن را متوقف کنید.

اگر کودک پس از سکته گرما هنوز بیدار است، به او به اندازه ای که میتواند بنوشد نوشیدنی خنک بدهید و هرگز از داروهای پایین آورنده تب استفده نکنید

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*