وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

محلول ماینوکسیدیل Minoxidil

2

محلول ماینوکسیدیل “Minoxidil” یکی از بهترین و استانداردترین داروهای ضد ریزش مو است

در بررسی های انجام شده توسط متخصصان به این نتیجه رسیده اند که به جز محلول ماینوکسیدیل وقرص فیناستراید هیچ داروی دیگری دارای اثرات شناخته شده وقطعی نبوده و تا حدالممکن نباید توسط پزشک تجویز گردد .

متاسفانه کسانی که از این دارو برای ریزش مو استفاده میکنن باید بدانند که این دارو پس از قطع مصرف ( حتی پس از استفاده طولانی مدت ) اثر خود را از دست داده و موجب ریزش مجدد مو میگردد ۲ لذا مصرف کننده باید برای همیشه از آن استفاده کند .

این دارو هیچ گاه باعث رویش مجدد مو نمیشود اما با مکانیزمهایی که قعلا ما از آن بی خبریم باعث میشود که موهای نازک به تدریج ضخیم و از ریزش آنها جلوگیری گردد .

برای اثرات مثبت دارو مصرف کننده می بایست حداقل به مدت ۴ الی ۶ ماه و حداکثر ۱۲ ماه به طور مدام از دارو استفاده کند .

روش مصرف محلول ماینوکسیدیل به شرح زیر می باشد :

یک یا دومرتبه دریک روز هربار یک سی سی یا 15 قطره روی پوست سر خشک با قطره چکان ریخته شودو برای توزیع بهتر کمی ماساژ داده شود.
در مورد ماینوکسیدیل هایی که حالت اسپری دارند هر بار باید 7 پاف استفاده شود.یک ساعت زمان برای جذب ماینوکسیدیل لازم است.اگردراین مدت موها دوباره خیس شد،باید ماینوکسیدیل را دوباره تجدید کرد بعد از۳ الی ۵ ساعت میتوان حمام کرد.البته دوش گرفتن بعداز استفاده ازماینوکسیدیل الزامی نیست.
عوارض جانبی محلول ماینوکسیدیل :
خارش شدید سر ٬ خشکی پوست سر ٬ قرمرز شدن و حساس شدن بخشی از سر ٬ پوسته پوسته شدن سر ٬ شوره ٬ ریزش شدید موی سر در اوایل استفاده ٬ افزایش وزن ٬ مشکلات عروقی و تنفسی ٬ سرگیجه و رویش موی صورت در خانم ها که البته پس از مدتی از بین میرود .
You might also like
2 Comments
  1. 666 says

    با سلام. من 6 ماه قرص فینیستراید 1 درصد میخورم و 6 ماه دارم از همین محلول مينوکسيديل 5 درصد استفاده میکنم. همه چیز خوبه و ریزشی اصلا ندازم و سوالم اینه محلول برام دیگه سخته و میخوام قرص ادامه بدم تا ابد تا روزی که عوارض جدی بیاد سراغم. ایا با ترک محلول موهام نمیریزه؟؟؟

  2. بنده خدا says

    لطفا محلول ماینوکسیدیل و قرص فیمناستراید استفاده نکنید من تجربه کردم بیشتر طاس شدم این محلول به نطر من فقط براید طاس شدن سر و بعد مراجعه به کاشت مو هست
    منبع معتبر میباشد… این محلول و قرص عوارض های بدی رو ب دنبال داره
    باتشکر

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*