وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

مراقب باشید ریزگرد‌ها موجب فیبروز ریه می‌شوند

0

 

 عوارض ریزگردها

 

فعالان  پزشکی در مصاحبه ای با دبیر اجرایی کنگره سالیانه متخصصان داخلی ایران پرسشهایی درمورد عوارض ریزگردهای شهر تهران مطرح کردند که ایشون هشدار دادند با بیان اینکه آلاینده‌های مختلف مانند ریزگرد‌ها موجب فیبروز ریه می‌شود، در آینده سعی خواهیم کرد, سمپوزیومی با هدف آشنایی شرکت کنندگان با بیماری‌های ریه و درمان آنها برگزار کنیم.

کیوان الچیان در نشست خبری کنگره سالیانه متخصصان داخلی ایران اظهار داشت: جامعه متخصصان داخلی ایران این کنگره را با هدف پیشگیری از بیماری‌های داخلی در گروه‌های مختلف سنی برگزار خواهد کرد.

وی ترویج زندگی سالم و فراهم کردن جامعه سالم را وظیفه حاکمیت دانست و افزود: متأسفانه استفاده از غذاهای آماده می‌تواند زمینه ابتلا به سرطان‌ها را افزایش دهد.

بخوانید : توصیه های برای مقابله با ریزگردها

وی با تاکید بر اینکه اگر بتوانیم پیشگیری را جایگزین درمان کنیم هزینه‌های درمان کاهش می‌یابد تصریح کرد: جامعه ما به سمت پیری پیش می‌رود و آموزش طب سالمندی برای اعضای آن حیاتی است.

الچیان در خصوص محورهای مورد بحث در کنگره بیان داشت: سمپوزیوم‌هایی در خصوص گوارش، هپاتیت، دیابت و تازه‌های دیابت، اورژانس‌‌ها به ویژه در موارد خاص و احیای بیماران باردار خواهیم داشت و بیمار‌ی‌های عفونی و مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها نیز دیگر برنامه‌های این کنگره خواهد بود.

یاد آور می‌شود: کنگره سالیانه متخصصان داخلی ایران از ۳۰ اردیبهشت تا ۲ خرداد سال جاری از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ در سالن همایش‌های رازی برگزار خواهد شد.

دانشنامه پزشکی مدپلاس

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*