Search
مصرف مواد مخدر در میان نوجوانان

مصرف مواد مخدر در میان نوجوانان

مصرف مواد مخدر در جوامع امروزی در بین نوجوانان در حال رشد است و باعث ایجاد اختلالات جسمی و روانی در بین آن ها می شود استفاده از دارو ها بدون تجویز پزشک یا مواد دارویی غیر قانونی که جزو مواد مخدر محسوب می شوند در بین نوجوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است.

استفاده از مواد مخدر در زندگی صدمات جبران ناپزیری بر جای می گذارد که ممکن است باعث به خطر انداختن سلامت و حتی تهدید کننده زندگی افراد مصرف کننده شود علاوه بر این سلامت روانی را به خطر می اندازند و باعث بوجود آمدن حوادث ، خود کشی ، برقراری رابطه جنسی و خشونت در بین نوجوانان شود و باعث افسردگی و سرخوردگی این چنین افراد می شود و در جایگاه اجتماعی خود دچار مشکل می شوند.

نوجوانانی که والدینشان نظارت کم یا ارتباط مناسبی با فرزندانشان ندارند احتمال اینکه مواد مخدر مصرف کنند بسیار بیشتر از افرادی است که رابطه خوبی با خانواده دارند و دوستیابی را زیر نظر والدین انجام می دهند.

طبق آماری که در آمریکا گرفته شد تقریبا 40 درصد از دانش آموزان دبیرستانی مشروب نوشیدند و همچنین نزدیک به 40 درصد نیز ماری جوانا مصرف کرده اند کشیدن سیگار نیز 25 درصد از این آمار را تشکیل می دهد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*