Search
میوه های مفید برای دندان

معرفی میوه هایی مفید برای سلامت دندان

میوه های مفید برای دندان

 سلامت دندان ها

قبل شروع باید ذکر کنیم که مصرف پیاز برای جلوگیری از فرسوده و پوسیدگی شدن دندان ها بسیار مفید است.

دندانهای سالم و خوب به ما جذابیت بیشتری می دهد و داشتن دندانهای سالم به هضم بهتر غذا نیز کمک می کند . رژیم های غذایی  در سلامت دندان های ما نقش بسیار مهم و فراوانی را ایفا می کند و در کل باید عارض شویم وضعیت دندانهای ما دقیقا ” به چیزهایی که ما می خوریم بستگی دارد. خوردن بیش از حد انواع تنقلات و .. مانند نوشابه ، شیرینی و کیک و مصرف ناکافی ویتامینها ومواد معدنی می تواند منجر به پوسیدگی دندان شود.

وقتی ذرات غذا برای مدت زیادی در دهان ما باقی می ماند ، باکتریها شروع به رشد کردن می کنند .این ذرات غذا در محلی که تجمع کرده اند باعث بوجود آمدن یک واکنش اسیدی می شوند و درنهایت باعث آسیب دیدن سطح دندان می شوند. بنابراین از خوردن شیرینی ها و تمام محصولاتی که از آرد سفید و شکر سفید ساخته شده اند باید پرهیز کنید زیرا این مواد باعث تجمع ذرات غذا در دندان می شوند.

مصرف پیاز برای جلوگیری از فرسوده شدن دندانها مفید است ، علاوه براین از آنجایی که دانه های کنجد سرشار از کلسیم هستند مصرف آنها نیز توصیه می شود. اما تحقیقات متعدد نشان داده است که مصرف منظم و مداوم سیب نقش زیادی در جلوگیری از فرسودگی دندانها دارد زیرا خوردن سیب به تمیز کردن دهان و دندانهای ما کمک می کند. بنابه گفته متخصصان، سیب دارای خواصی است که به پاکسازی دندانها کمک می کند ، این خواص در هیچ میوه دیگری وجود ندارد.

لیمو شیرین و لیمو ترش نیز حاوی مقدار زیادی ویتامین سی هستند و به همین دلیل به سلامت دندانها و لثه ها خیلی کمک می کنند . این میوه ها لثه ها را تقویت می کنند و به درمان التهاب حاد لثه ها کمک می کند.

گردآورش دانشنامه پزشکی

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*