وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

نوشابه باعث ابتلا به دیابت می شود

0

 

» باز هم نوشــابه باز هم بیماری «

محققان دانشگاه کالیفرنیا به تازگی اعلام کرده اند که مصرف روزانه نوشابه های شیرین می تواند باعث پیری زودرس و ایجاد اختلال در عملکرد سیستم دفاعی بدن شود.

این پیری زودرس و اختلال عملکرد هم نتیجه ای جز ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت (به دلیل افزایش مقاومت بدن به انسولین) را در پی نخواهد داشت.

نوشابه های شیرین و گازدار روی گلبول های سفید تاثیر منفی می گذارند و به دنبال آن باعث آسیب بافت های مختلف بدن، ایجاد التهاب، ابتا به بیماری های قلبی و افزایش خطر ابتلا به دیابت می شوند.

پروفسور الیزا اپل، سرپرست این تیم تحقیقاتی معتقد است که مصرف روزانه نوشیدنی های حاوی شکر، می تواند با بالا بردن وزن، باعث تشدید بیماری های مزمنی مانند دیابت هم شود.

حدود۵۰ درصد از آمریکایی ها، به مصرف روزانه نوشابه های شیرین عادت دارند و حدود یک چهارم آنها روز ۲۰۰ کیلو کالری از انرژی روزانه شان را از طریق این نوشیدنی ها کسب می کنند.
ضمن این ۵ درصد آمریکایی ها هم روزانه حداقل۵۶۷ کلیو کالری انرژی خود را با نوشیدن نوشابه های شیرین دریافت می کنند. کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری های ویروسی و عفونی هم از دیگر عوارض مصرف روزانه نوشابه های شیرین و افت قدرت سیستم دفاعی ناشی از آن است.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*