وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

هر دو روی سکه آسپرین

0

 

تحقیقات زیادی ثابت کرده اند که مصرف روزانه یک عدد قرص آسپرین با مقدار پایین در خانم های زیر ۶۵ سال، می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سکته های قلبی و مغزی و سرطان کولون را تاحدی در آنها کاهش دهد؛

اما تحقیقات جدید، تاثیر مصرف آسپرین در خانم ها و افزایش خطر خونریزی های داخلی مانند خونریزی های گوارشی در آنها را هم به اثبات رسانده اند.
محققان بر این باورند که هرچند آسپرین می تواند خطر خونریزی های داخلی را در زنان افزایش دهد اما فایده مصرف آن برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان کولون، بیش از ضرر آن است. با این حال، تمام خانم ها باید در مورد مقدار مصرف آسپرین با پزشک معالج خود مشورت کنند و خانم های مبتلا به زخم و خونریزی های گوارشی هم حتما پزشک معالجشان را پیش از تجویز این دارو در جریان بیماری خود بگذارند.
مصرف آسپرین در مقادیر پایین در خانم های زیر 65 سال که سابقه خانوادگی ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان کولون را دارند، می تواند در پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها، بسیار کمک کننده باشد. محققان تخمین می‌زنند که یک نفر از هر ۳۳ خانمی که به مدت ۱۵ سال آسپرین مصرف میکرده اند مبتلا به خونریزی های گوارشی خواهند شد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*