وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

ویتامین C جلوی درمان سرطان را میگیرد

0

بسیاری از افراد غذاهای مختلف حاوی ویتامین C میخورند٬ به این امید که سیتم دفاعی بدنشان تقویت شودو جلوی بسیاری از بیماری ها را بگیرند.
اما مطالعات جدید نشان میدهد که این ویتامین در بدن کسانی که مبتلا به سرطان هستند٬ تاثیر منفی دارد.
محققان در مرکز مطالعات سرطان در نیویورک٬ نقش ویتامین C را بر سلول های سرطانی بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که این ویتامین فقط از سلول های سالم محافظت نمیکند بلکه از سلول های سرطانی هم محافظت میکند.
به گفته این محققان مصرف ویتامین C پتانسیل افراد را در جواب دادن به درمان سرطان پایین می آورد.
درواقع سلول های سرطانی هم مانند سلول های سالم با وجود این ویتامین شانس زنده ماندن بیشتری پیدا میکنند!
بنابراین بهترین روش رعایت رژیم غذایی حاوی مقدار کافی ویتامین C است٬ اما مصرف بیش از حد ویتامین C به شکل قرص یا کپسول درست نیست .

ویتامین ث آنتی اکسیدان است، یعنی در جریان خون قرار گرفته و اثر شیمایی موادی که به بافت‌های بدن آسیب می‌رسانند را خنثی می‌کند. این ویتامین موجب محافظت پوست در مقابل آثار مخرب اشعه ماورای بنفش نور خورشید می‌شود. همچنین این ویتامین به افزایش قدرت ایمنی بدن استحکام لثه‌ها و دندان‌ها کمک می‌کند. این ویتامین همچنین باعث ساخت کلاژن(قوی‌ترین بخش بافت پیوندی که تمام اعضای بدن را در کنار هم نگه می‌دارد) شده و در پیشگیری از بالارفتن کلسترول خون و ایجاد لخته‌های خونی در رگ مؤثر است. اشاره شده‌است که این ویتامین برخلاف تفکر همگان کمکی در پیشگیری از بروز سرماخوردگی نمی‌کند و فقط طول دوره بیماری را کوتاه و به تخفیف عوارض آن کمک می‌کند. همچنین مصرف این ویتامین باعث جذب بهتر آهن در بدن می‌شود و به افرادی که دچار کم‌خونی هستند توصیه می‌گردد.
ویتامین ث به عقیده برخی کارشناسان احتمال بروز سکته مغزی در افراد غیر سیگاری را تا ۳۰٪ و در افراد سیگاری تا ۷۰٪ کاهش می‌دهد. به اعتقاد این محققان آنتی اکسیدان‌هایی مانند ویتامین ث احتمالاً سلول‌ها را از فشار اکسیدی که در سکته مغزی مؤثر هستند، حفظ می‌کند. البته به گفته دانشمندان ویتامین ث که از طریق مصرف طبیعی کسب شود، اثرش بسیار بیشتر است. همچنین در تحقیق دیگری دانشمندان مصرف این ویتامین را در تراکم استخوانی افراد مؤثر دانسته‌اند. در پژوهشی دیگر نیز گفته شده‌است که تزریق مقدار زیادی ویتامین ث به افرادی که دچار سرطان هستند باعث می‌شود که رشد سرطان در آنها را متوقف کند. این ویتامین می‌تواند زنجیره‌ای مخرب در درون سلول بیمار بوجود آورد. گفته شده که تزریق این ویتامین به موش‌هایی که دچار تومور بودند، اندازه تومورهای آنان را به نصف کاهش داده‌است. این ویتامین از اکسید شدن سلول‌های چرب حاضر در غشاء سلولی توسط عوامل اکسید کننده جلوگیری می‌کند؛ با تداوم اکسید شدن سلول‌های چرب و ایجاد تغییراتی در سلول و ماده ژنتیکی سلول باعث بروز برخی سرطان‌ها می‌شود. محققان مصرف این ویتامین را به کسانی که از بیماری‌های قلبی رنج می‌برند نیز توصیه کرده‌اند. زیرا ویتامین ث باعث تصلب شریان شده و کمبود آن در بیماران قلبی همراه با خشکی و سفتی رگها می‌شود و باعث بوجود آمدن درد در این افراد می‌گردد.  ویکیپدیا

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*