Search
Curvature-of-Spine

ژن های وابسته در انحنای ستون فقرات کودکان

Curvature-of-Spine
دانشمندان می گویند که دو جهش نادر ژنتیکی که تا حد زیادی خطر ابتلا به کودک برای اسکولیوز شدید را افزایش دهد را در انحنای ستون فقرات شناسایی کرده ایم – .

تیم دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس گفت: کودکان مبتلا در معرض خطر به این جهش ها چهار برابر بیشتر از افراد عادی نیاز به عمل جراحی توسعه منحنی S شکل در مهرههای خود دارند،

نویسنده ارشد دکتر کریستینا Gurnett، دانشیار مغز و اعصاب، در یک دانشگاه گفت: “مشکل پیدا کردن راه هایی برای پیش بینی اسکولیوز دشوار می باشد، و این جهش های تازه پتانسیل شناسایی را دارند و بسیار مفید می باشند”

جهش ژن ها به نام fibrillin-1 و fibrillin-2 می باشند. در حال حاضر در یک مسیر رشد عمده داروهای کنترل بلوک توسط این ژن ها در مطالعه قرار دارد. این داروها ممکن است به جلوگیری از اسکولیوز در برخی از کودکان با جهش کمک نماید

در حدود یک در 10000 کودکان مبتلا به اسکولیوز شدید نیاز به عمل جراحی مورد نیاز برای تصحیح انحنای ستون فقرات است/.

Gurnett گفت: “این کودکان اغلب در اوایل نوجوانی هیچ نشانی از انحنای ستون فقرات ندارند، اما پس از آن از طریق جهش رشد، انحنای ستون فقرات نمایان می شود.”

برای این بررسی، محققان DNA صدها تن از بیماران اسکولیوز را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. یافته های آنلاین به تازگی در نشریه بشر ژنتیک مولکولی منتشر شده است.

Gurnett گفت: “ما ممکن است یک روز قادر به جلوگیری از نیاز به جراحی برای درمان این بیماری باشیم”

Source : genes-tied-curvature-spine-kidsپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*