Search
ورزش ویبریشن

کاهش درد در بیماری فیبرومیالژیا

اثر فعالیت ورزشی ویبریشین بر کاهش درد در بیماری فیبرومیالژیا

ورزش ویبریشن

بر اساس نتایج یک مطالعه نشان داده شد که فعالیت ورزشی که شامل ویبریشین کل بدن می باشد می تواند علایم و درد را در بیماران مبتلا به فیبرومیالژیا کاهش دهد. علاوه بر این، در این مدل از فعالیت ورزشی کیفیت زندگی این دسته از بیماران نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.

دستگاه ویبریشن، وسیله ای است که در آن یک صفحه ویبریشن وجود دارد که در حالت نشسته، ایستاده و یا خوابیده می توان از آن استفاده کرد و موجب انقباض و انبساط عضلانی می شود.

این پژوهش یک پایلوت بود که در دانشگاه هند انجام شد. به بیان نویسنده مسئول این مقاله؛ دکتر Tony Kaleth ٬ یافته های مطالعه ما نشان داد که ویبریشن می تواند به عنوان یک جزء از فعالیت ورزشی موجب بهبود علایم بیماری فیبرومیالژیا گردد، لذا می توان نتیجه گیری کرد که تحرک و افزایش آمادگی جسمانی نقش مهمی را در بهبود علایم این بیماری ایفا می کند، و می توان به عنوان یک راهبرد درمانی آن را مورد توجه قرار داد.

فیبرومیالژی سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمنی است که با درد منتشر، نقاط حساس، خستگی و اختلال خواب مشخص می‌شود و اتیولوژی آن ناشناخته است. درد مزمن والتهاب عضلانی در نقاط اتصال عضلانی مشخصه آن است.

این بیماری نوعی روماتیسم بافت همبند است. در مجموع، مطالعات نشان می دهند که پرداختن به فعالیت ورزشی منظم می تواند علایم این بیماری از قبیل درد و خستگی را کاهش دهد.

با وجود این، برخی از بیماران مبتلا به این عارضه از درد ناشی از فعالیت ورزشی می ترسند. باید خاطر نشان شود که عدم تحرک وجب بدتر شدن علایم این بیماری می گردد.

منبع: your doctor
One thought on “کاهش درد در بیماری فیبرومیالژیا

  1. مهدی جعفری

    سلام. خسته نباشید. بنده سال هاست که بدنم نسبت به هوای سرد و وزش باد عکس العمل نشون میده طوری که هر سال بر تعداد لباس هام اضافه میشه به طوری که الان شوفاژ اتاقم تو این هوای 35 درجه بازه. بعد از دوندگی زیاد به من گفتن شما مبتلا به فیبرومیالژیا هستی و معرفی کردن به دکتر اعصاب و روان. دو تا دارو به هم دادند یکی پرگابالین و دیگری دولکستین. مشکلات آرتروز هم دارم. حالا سوال بنده اینه که آیا مبتلایان به فیبرومیالژیا بدنشان نسبت به هوای سرد این طور واکنش نشان میده و یا اصلا بنده فیبرومیالژی دارم یا خیر. اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی بفرمایید. بسیار سپاس گزارم.

    Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*