وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

کشف نوعی مولکول چربی که علیه دیابت می جنگند

0

 

» چربی ها عليه ديابت «

محققان انگلیسی به تازگی نوعی مولکول چربی در بدن انسان  و موش  کشف کرده اند که می تواند برعلیه دیابت، عمل کند. این محققان می گویند که سطح چربی مورد نظر آنها در بدن افراد مبتلا به دیابت نوع 2 پایین تر از حد معمول است؛ بنابراین، می توان با افزایش سطح این نوع خاص از چربی در بدن افراد مستعد به ابتلا به دیابت نوع ۲ شانس بروز  بیماری را در آنها از بین برد. بد نیست بدانید اگرچه بالا بودن سطح برخی از
چربی ها مانند کلسترول برای سامت ما مضر است، اما وجود برخی از اسیدهای چرب مانند امگا ۳ برای حفظ سامت بدن، ضروری است. اسیدهای چرب هیدروکسی اسید هم جزو آن دسته از چربی های خوبی هستند که کمبود آنها در بدن، ارتباط معناداری با ابتلا به دیابت نوع ۲ دارد.
وجود این نوع خاص از چربی در بدن، عاوه بر کاهش خطر ابتلا به دیابت، می تواند شانس ابتلا به بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید را هم پایین بیاورد. معمولا قندخون افراد مبتا به دیابت پس از صرف وعده های اصلی غذایی بالا می رود و انسولین کافی برای ایجاد تعادل در میزان قندخون در بدن آنها ترشح نمی شود. زمانی که اسیدهای چرب هیدروکسی اسید به میزان کافی در بدن چنین افرادی وجود داشته باشد، پیام ترشح انسولین هم به موقع به مغز آنها می رسد و دیگر مشکل افزایش قندخون برایشان پیش نمی آید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*