وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تایید داروی Quadracel برای دیفتری

0

 

24 مارس 2015 – سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی کوادراسل (Quadracel) واکسنی برای ایمن سازی فعال علیه بیماری های دیفتری، کزاز، سیاه سرفه و فلج اطفال در کودکان 4 تا 6 سال را مورد تایید قرار داد.

  •         نام تجاری: کوادراسل (Quadracel)
  •         نام ژنریک: diphtheria, pertussis acellular, polio, tetanus vaccine
  •         شرکت تولید کننده: سانوفی پاستور Sanofi Pasteur
  •         درمان: دیفتری، کزاز، سیاه سرفه و فلج اطفال

 

این واکسن برای کمک به جلوگیری از این بیماری ها در کودکان سنین 4 تا 6 سال (قبل از تولد 7 سالگی) که واکسیناسیون قبل با DTaP و سری IPV دریافت کرده اند می باشد.

دیفتری، سیاه سرفه، فلج اطفال، و کزاز بیماری های جدی ناشی از باکتری یا ویروس می باشند.

دیفتری باعث پوشش ضخیم در بینی، گلو و راه هوایی می‌شود و می تواند به مشکلات تنفسی، فلج، نارسایی قلبی، و یا مرگ منجر شود. Quadracel برای دیفتری سیاه سرفه به سرفه‌ای که آنقدر شدید باشد که با غذا خوردن، نوشیدن باعث تداخلات و مشکلات تنفسی و سرفه شود می‌گویند٬ و اگر برای هفته ها درمان نشود می تواند به ذات الریه، تشنج، صدمه به مغز، و مرگ منجر شود.
فلج اطفال سیستم عصبی مرکزی و نخاع را تحت تاثیر قرار می‌دهد٬ که می تواند باعث ضعف عضلانی و فلج شود. فلج اطفال می‌توند زندگی فرد را تهدید نماید زیرا می تواند ماهیچه هایی تنفسی را فلج نماید.
کزاز (تریسموس) باعث درد دردناک عضلات می‌شود که معمولا تمام نقاط بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این می تواند به “قفل” فک منجر شود به طوری که قربانی نمی‌توانید دهان خود را باز نماید. کزاز منجر به مرگ در حدود 1 از 10 مورد می‌شود.

دیفتری، سیاه سرفه، و فلج اطفال از فردی به فرد دیگر منتقل می شود٬ و کزاز از طریق برش یا زخم وارد بدن می‌شود.

اطلاعات بیشتر در فایل زیر

http://www.cdc.gov/vaccines/parents/downloads/parent-ver-sch-0-6yrs.pdf

منبع: FDA
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*