وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

یکی از عوامل بروز سرطان سينه تغذيه نشدن نوزاد با شير مادر است

0

 

 عوامل سرطان سینه

 

 

از جمله عوامل مهمی که باعث بروز سرطان سینه در خانم ها میشوند میتوان به تغذيه نامناسب ، كاهش فعاليت فيزيكي و تغذيه نشدن نوزاد با شير مادر اشاره کرد.
به گزارش دانشنامه پزشکی كارشناس ثبت سرطان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت : سرطان سینه شايع ترين سرطان در بين زنان است كه سالانه حدود يك ميليون و 500 هزار نفر در جهان به آن مبتلا مي شوند .
حسين محمدي فر با هشدار نسبت به سرطان سینه در ايران اظهار داشت: اين سرطان در كشورمان نسبت به كشورهاي پيشرفته در مراحل بالاتر تشخيص داده مي شود اما با اين وجود وضعيت تشخيص در سال هاي اخير پيشرفت خوبي داشته است اما همچنان ايده آل نيست .
وي افزود: اضافه وزن شديد، تغذيه نامناسب، كاهش فعاليت فيزيكي، مصرف مشروبات الكلي، هورمون درماني، كشيدن سيگار و تغذيه نشدن نوزاد با شير مادر از عوامل خطر مهم در ايجاد اين سرطان مي باشند كه با كنترل عوامل خطر فوق تا حد قابل توجهي مي توان از بروز اين بيماري پيشگيري کرد .
این كارشناس ثبت گفت: با توجه به اينكه تعداد 105 مورد بروز سرطان پستان از سال 84 تا 91 در شهرستان فسا وجود داشته است، مي توان گفت كه اين سرطان اولين رتبه سرطان ها در بين زنان شهرستان را به خود اختصاص داده است.

دانشنامه پزشکی – سرطان سینه

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*