وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

۱۰ فرمان برای زیبایی و راه های میان بر آن

0

اگر شما خانمی هستید که به زیبایی و آراستگی خود اهمیت می دهید٬ حتما هم گاهی برای زیباتر شدن با مشکلاتی روبرو می شوید که گرچه پیش پا افتاده اند ولی حسابی شما را به دردسر می اندازند; ما در این جا به معرفی و بررسی ۱۰ شماره از مهمترین این دردسر ها و راه های میانبر برای خلاصی از شر آن ها را به شما یاد می دهیم.

۱- سریع ترین راه برای خشک شده لاک ناخن :

توصیه ما این است که دستانتان را ۲ دقیقه در هوا نگه داریدتا لاک ناخن در مجاورت هوا خشک شود٬ سپس دستتان را در یک ظرف آب یخ قرار دهید در این زمان لاک ناخن فرصت خواهد یافت روی ناخن های شما محکم گردد
راه میانبر : یک راه دیگر این است که سشوارتان را روشن کنید و آن را روی باد سرد قرار دهید٬ سپس آن را روی ناخن هایتان قرار بگیرید; بدین ترتیب یک لایه لاک ناخن خیلی سریع خشک می شود و شما میتوانید لایه بعدی را روی آن بمالید .

۲- سریع ترین راه برای کم کردن گل افتادگی صورت :

خانم ها وقتی در باشگاه ورزش می کنند٬ صورتشان گل می اندازد و قرمز می شود و اگر بخواهند با چنین صورتی ورزشگاه را ترک کنند٬ چندان زیبا نیست.
راه حل ما اینست که یک حوله مرطوب شده با آب سرد پشت گردنتان بیندازید.
شما وقتی ورزش میکنید به این خاطر صورتتان قرمز می شود که رگ های خونی گشاد می شود و خون بیشتری به پوست شما می رسد تا بتوانید پوست ورتتان را که با افزایش حرارت بدن در اثر ورزش داغ شده است٬ خنک کند.
به همین دلیل است که صورتتان گل می اندازد و قرمز می شود.
اگر شما در این هنگام یک حوله خنک روی پشت گردنتان بیندازید٬ زودتر قرمزی پوست شما از بین می رود٬ چون پایانه های عصبی زیادی در این بخش از گردن وجود دارند که با مخابره این سرما به مغز دمای بدن را کاهش می دهند.
از سوی دیگر قراردادن حوله خنک در این بخش از گردن عروق خونی را تنگ می کند و خون کمتری به پوست صورت شما می رسد.
زدن چند مشت آب سرد به صورت متوالی همین اثر را دارد .
راه میانبر : قبل از اینکه به باشگاه بروید یک اسپری بردارید و آن را با یخ پر کنید٬ وقتی ورزش می کنید هر وقت احساس کردید صورتتان قرمز می شود٬ آب یخ را به صورتتان اسپری کنید.

۳- سریع ترین راه برای از بین بردن پف زیر چشم :

راه حلش این است که مقداری سبزیجات یخ زده را داخل یک حوله نازک بزارید و آن را ۱۰ دقیقه روی پلک هایتان بگذارید.
دلایل مختلفی باعث می شود شما خانم زیبا٬ وقتی صبح از خواب بیدار می شوید پلک هایتان ورم کرده باشد.
مثلا خوردن غذاهای پر نمک باعث می شود آب زیادی در چشمان شما جمع شود و احساس کنید پلک هایتان ورم کرده اند.
قرار دادن حوله سرد روی پلک هایتان به جریان خون کمک کرده و این باعث می شود آب از اطراف پلک هایتان فرار کند.
اگر شما یک دستمال کاغذی یا گازاستریل یا لیف حمام نازک درون چای بابونه بخوابانید و روی پلک هایتان بگذارید همین اثر ضد التهاب را خواهد داشت.
راه میانبر : اگر مطمئن هستید که خوردن غذاهای پرنمک باعث پف زیر پلکتان می شود٬ شب قبل که غذای پر نمک خورده اید٬ مقدار زیادی آب بنوشید.
هم چنین دو عدد بالش زیر سرتان بگذارید تا آب در اطراف پلکتان جمع نشود.

۴- سریع ترین را برای از بین بردن قرمزی صورت پس از بند انداختن :

باید از داروخانه یک کرم هیدرو کورتیزون یک درصد بگیرید.
این کرم قرمزی و التهاب صورت شما را از بین می برد٬ نیروی بند برای کندن موها از ریشه می تواند باعث التهاب و قرمزی پوست شود .
راه حلش هم این است که اندازه یک نخود از این کرم روی نواحی قرمز شده پوستتان بمالید تا جلوی التهاب را بگیرید.
این کار را باید بلااستفاده از بند انداختن انجام دهید.
راه میانبر : بند انداختن صورتتان را در ۳ روز اول قاعدگی قرار ندهید٬ چون در این روز ها پوست شما حساس تر است و احتمال قرمز شدن آن هم بیشتر.

۵- سریع ترین راه برای جلوگیری از شکستن ناخن :

ناخن های شما ممکن است بدلایل مختلفی بشکنند; ممکن است ناخن هایتان خیلی سست باشند شاید هم خیلی نرم باشند٬ حتی ممکن است مدت طولانی ظرف یا لباس شسته باشید٬ بهمین دلیل ناخن هایتان نرم شده باشند و به راحتی بشکنند.
کافی است سری به یک داروخانه بزنید و یکی از محصولات تقویت کننده ناخن را بخرید و روی ناخن هایتان بمالید .
این تقویت کننده های ناخن٬ ناخن هایتان را محکم می کند و باعث می شود به این سادگی ترک نخورند.
راه میانبر : وقتی میخواهید ظرف یا لباس بشویید٬ یک جفت دستکش لاستیکی بپوشید٬ آب و محصولات شیمیایی میتوانند ناخن های شما را نرم کرده و مستعد شکستن کنند.

۶- سریع ترین راه برای یکنواخت کردن رنگ برنزه بدنتان :

حتما برای شما هم پیش آمده که پوستتان را برنزه کرده باشید; ولی در جاهایی که خط لباستان قرار گرفته٬ رنگ یکنواختی بدست نیاید یا پوست تان دو رنگ باشد.
راه حلش این است که یک گلوله پنبه را درون یه محلول آب لیمو خیس کنید و روی این بخش های پوستتان بگذارید.
ایبد سیتریک موجود در لیمو باعث سفیدی و روشن تر شدن پوستتان می شود.
راه میانبر : برای اینکه پوستتان یکنواخت برنزه شود کرم های اتوبرنزه را به طور یکنواخت روی همه پوستتان بمالید و آن را با کف دست خوب روی پوستتان پخش کنید.
این راه مطمئن ترین و بی خطر ترین راه برای برنزه شدن است.

۷- سریع ترین راه برای زیبا جلوه دادن موهایی که بد کوتاه شده اند :

هیچ چیز بدتر از این نیست که با هزار ذوق و شوق به آرایشگاه بروید و موهایتان را کوتاه کنید ولی مدل موی کوتاه اصلا به شما نیاید یا آرایشگر موهای شما را بد کوتاه کرده باشد.
خب برای اینکه مدل بد موهایتان کمتر به چشم بیاید٬ راه حلش این است که دست به دامن زیور آلات شوید٬ با استفاده از هدبند و سنجاق سرهای زیبا می توانید مدل موهای کوتاهتان را تغییر دهید.
راه میانبر : اگر شما از کار آرایشگر راضی نبودید٬ همان لحظه نزد مدیر آرایشگاه بروید و از او بخواهید که از آرایشگر دیگری بخواهد که مدل بد کوتاه شده موهای شما را اصلاح و بهتر کند.
خیلی از مدیران خوب اینکار را برای شما انجام می دهند تا راضی از آرایشگاه خارج شوید.

۸- سریع ترین را برای خشک کردن موها :

شاید خیلی عجله داشته باشید تا حاظر شوید٬ چون همسر شما برای رفتن به مهمانی در ۳ سوت لباس هایش را پوشیده است و به شما غر می زند که چرا هنوز آماده نیستید.
در این صورت اگر شما تازه از حمام آمده باشید٬ خشک کردن آن همه موهای خیس دشوار و وقت گیر است.
راه حلش هم این است که از لایه های زیرین موها را با کلیپس جدا کنید و مقداری موس به ساقه های موها مالیده و آنها را سشوار کنید تا به لایه های رویی برسید.
راه میانبر : برای اینکه موهایتان سریع خشک شوند نباید آنها را خیس سشوار بکشید٬ باید اول آب آن را با حوله خوب بگیرید٬ سپس آن را سشوار بکشید.
با این روش موهایتان خیلی سریعتر خشک می شوند.
راه دیگر آن است که یک سشوار قوی تر بخرید٬ سشوار های با قدرت ۸۰۰ وات می توانند خیلی سریع موهایتان را خشک کنند.

۹- سریع ترین راه برای پوشاندن چند موی سفید :

خیلی از خانم ها وقتی پا به سن میگذارند موهایشان سفید یا خاکستری (جوگندمی) می شود٬ دلیلش هم این است که فولیکول های مو نمیتوانند رنگ دانه های رنگی مو را تولید کنند.
اگر شما فقط چند تار موی سفید در جلوی سرتان دارید و نمیخواهید کسی آنها را ببیند سریع ترین راه حلش اینست که آنها را با ریمل مو رنگ کنید .
مطمئن باشید وقتی اولین شامپو را به سرتان میزنید٬ رنگ ریمل پاک می شودو
اما اگر موهای سپید شما بیشتر است٬ برای اینکه کمتر به چشم بیایند٬ تلاش کنید که آنها را حالت دهید٬ موهای صاف سفیدی شان را بیشتر نشان می دهند.
راه میانبر : به آرایشگاه بروید و از آرایشگاه بخواهید٬ موهایتان را لایه لایه کوتاه کند; بدین ترتیب موهای سفید زیر لایه های طبقه طبقه و کوتاه و بلند مو پنهان می شوند.

۱۰- سریع ترین راه برای از بین بردن جای بالش روی صورتتان :

حتما برای شما هم پیش آمده که صبح از خواب بیدار شوید و ببینید جای بالش روی صورتتان باقی مانده است.
در این صورت اگر عجله داشته باشید که سریع به محل کارتان بروید باید این اثر را روی صورتتان از بین ببرید; راه حلش هم اینست کخ چند مشت آب گرم به صورتتان بزنید و سپس پوست صورتتان را با یک کرم مرطوب کننده ماساژ دهید.
وقتی شما ۸ ساعت شب را از یک طرف روی پوست صورتتان می خوابید٬ آب در ون سلول های آن بخش از پوست صورت در اثر فشار فرار می کنند و پوست صورتتان حالت تو رفتگی پیدا میکند٬ و وقتی بیدار می شوید آب کم کم به این سلول ها باز می گردد و دوباره پوست شما پف می کند.
استفاده از آب گرم و ماساژ پوست با کرم مرطوب کننده کمک می کند که این سلول ها زودتر آب از دست رفته شان را باز یابند.
راه میانبر : روبالشی تان را که جنس نخ است با یک روبالشی اطلسی (ابریشمی) عوض کنید.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*