وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

۵ موردی که به رابطه ها آسیب می رساند

0

 

اغلب، ادراک ما از چیزی که در یک رابطه در جریان است و چیزی که واقعاً اتفاق می افتد دو چیز مختلف است. ما افسانه های زیادی را درباره رابطه ها در فیلم ها و هالیوود آموختیم، اما درباره رابطه های واقعی هر روزه مان چی و آنها چگونه باید باشند؟ ما نیاز داریم باورهای اشتباه و تخیلی که در رابطه ها وجود دارند و ما آنها را پذیرفتیم، تشخیص دهیم و بفهمیم چرا آنها درست نیستند تا بتوانیم رابطه هایمان را آنطور که واقعیت دارند ببینیم.

۱٫    اگر در رابطه تردید دارم با آدم اشتباهی وارد رابطه شدم.
اغلب وقتی شخصی نسبت به شریکش تردید دارد، بطور اتوماتیک به این فکر می کنند که با فرد اشتباهی هستند. ساده بگویم که این درست نیست، و این یکی از بسیار باورهای غلطیست که ما به آن معتقدیم و نشان می دهد که رابطه به دردسر افتاده. من استدلال خواهم کرد که رد یک رابطه سالم، هر چند وقت یکبار یکی شک را تجربه خواهد کرد. تنها راهی که یک رابطه می تواند رشد کند این است که طرف مقابل را به چالش بکشید، و این اغلب بوسیله تردید یا سوال پرسیدن یکی از دیگری (با رعایت نزاکت) پیش می آید. در حین این فرایند ما اطلاعات بیشتری از طرف مقابلمان بدست می آوریم، که می تواند ارتباط ما را با شریک زندگیمان محکم تر کند. همچنین، اگر اتفاقاً تردید و سوالات شما به هر نتیجه ی مشکوک یا رفتار مخربی در شریک شما انجامید، پس تردید بخوبی کار خودش را کرده است. در هر صورت، تردید وقتی که بصورت مناسب استفاده شود می تواند سالم باشد، و می تواند رابطه را تقویت کند.
۲٫    اگر وقتی با شریک زندگی ام هستم توی دلم لباس نشورند یعنی عشقی بین ما نیست.
در واقعیت، وقتی احساس لباس شستن در دلمان از بین برود اما هنوز یک رابطه قوی با همسرمان داشته باشیم، آنوقت است که این یعنی عشق بین ما هست. حس ابتدایی در یک رابطه جدید نوعی شیفتگی و شیدایی است، و نمی توان همیشه به آن اعتماد کرد. یک رابطه از امتحان زمان، طوفان های زندگی ومرحله مهم یکی شدن فقط یکبار سربلند بیرون می آید، و آن رابطه واقعاً می تواند به عنوان عشق دیده شود. عشق همیشه یک حس نیست، بلکه درک و صمیمیت با همسرتان است که وجود یک طناب محکم از تعهد و اعتماد را ثابت می کند.

۳٫    اگر وقتی همسرم نیست دلم برای او تنگ نشود پس این عشق نیست.
یک ضرب المثل قدیمی هست که می گوید، “غیبت دل را مشتاق تر می کند.” این همیشه درست نیست و به این معنی نیست که اگر از همسرتان دور هستید و هر لحظه به او فکر نمی کنید و حس دلتنگی ندارید پس عاشق او نیستید. زوج هایی که ارتباط قوی و صمیمیت عمیقی دارند اغلب وقتی از هم دورند مجبور نیستند که مدام به فکر هم یا دلتنگ هم باشند. این اعتماد در رابطه، و اینکه هر کدام درک درستی از نیازهای دیگری داشته باشد، ثابت می کند که نیازی به دلتنگ شدن یکی برای دیگری نیست تا مدرکی باشد که این رابطه طولانی می شود.
همیشه واجب است که در این حیطه تعادل وجود داشته باشد. برای مثال، زوج هایی هستند که وقتی از هم دورند، بخاطر دلتنگی ناراحت میشوند، وقتی که مسئله اصلی نگرانی و عدم اعتماد است. شما همیشه نمی توانید به احساستان اعتماد کنید، اما می توانید به تعهد و اعتمادی که در رابطه تان وجود دارد مبنی بر اینکه می دانید لازم نیست وقتی که دورید همسرتان نگرانتان باشد یا هر لحظه به شما فکر کند.

۴٫    من باید فقط با همسرم وقت بگذرانم.
در یک رابطه سالم، زمان هایی را به تنهایی گذراندن یا تفریحاتی را برای خودتان داشتن چیز خوبیست. حس اینکه نیاز دارید تا تمام لحظات خود را با شخص دیگری باشید، با در نظر گرفتن اینکه شما انسان مستقلی هستید، غیر متعادل است. شما فرد بسیار خوشحال تری خواهید شد، و رابطه بسیار پربارتری خواهید داشت، اگر آدم متعادلی باشید. این به این معنیست که داشتن یک چیزهایی برای خودتان مثل یک خودسازی است.

۵٫    رابطه جنسی همیشه باید عالی باشد و من همیشه باید خواستارش باشم.
بنظر می رسد که فرهنگ ما با رابطه جنسی اشباع و گمراه شده است. رابطه جنسی با همسرتان خوب است تا زمانی که صمیمیت و تعهد سالم وجود داشته باشد. رابطه جنسی در هر رابطه ای درست به اندازه پیوند محکم بین دو نفر خوب است. قضاوت کردن رابطه جنسی چه مثبت چه منفی بی ربط است. گاهی بنظر می رسد که این رابطه جنسی نسبت به زمان های دیگر کمتر می شود، اما نباید به عنوان میزانی برای اینکه بفهمیم رابطه توی دردسر افتاده یا نه استفاده کنیم. چیزی که باید درباره آن نگران بود خود رابطه بطور کلی است. رابطه جنسی همیشه در پی آن می آید، مهم نیست چقدر طولانی یا قوی باشد. وقتی ارتباط و صمیمیت یک زوج رو به افول می رود، رابطه جنسی هم دیگر به اندازه روزهای اول رضایت بخش نخواهد بود. این همیشه مسئله اصلی نیست، آنطور که برای بعضی ها که دارای ناتوانی های جسمی هستند و نمی توانند فعالیت جنسی داشته باشند هست، اما در رابطه های سالم، رابطه جنسی هم معمولاً سالم است.
امیدوارم شما هم باورهای غلط خود را درباره ی رابطه تان و احساساتتان در راستای دلگرم کردن همسرتان پیدا کنید. به یاد داشته باشید، این درباره همیشه حس گرم و مطبوع داشتن نیست، بلکه درباره سفریست که با همسرتان طی می کنید و اینکه چطور از پس طوفان های زندگی بر می آیید.

منبع: زیبایی ایرانی

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*