وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

۵ چیزی که نباید بدون اطلاعات کافی بشویید

0

طبق مطالعات جدید ، اندیشمندان به شما سفارش کرده اند که 5 چیز را به هیچ عنوان بدون اطلاع کافی نشویید که ما این موارد را برای شما ارائه خواهیم داد.

 •  1 – بالشتتان  : وقتی بیدار میشوید با گرفتی بینی و سردرد خفیفی همراه هستید ؟ مطالعات جدید نشان میدهد قارچ ها و سلول های مرده پوست بیشتر به بالشت های تازه شسته شده جذب میشوند و سریعاً به بدن ما انتقال میابند.شاید این نکته کمی عجیب باشد اما شما حداقل میتوانید با فاصله زمانی بیشتر بالشت خود را بشویید.

  جا مسواکیتان
  جا مسواکیتان
 • 2 – جا مسواکیتان  : طبق گزارش بنیاد ملی بهداشت (NSF) 27 درصد جا مسواکی ها دارای باکتری های بیماری زا هستند.محققین توصیه کرده اند جا مسواکی خود را در تمیزترین جای منزل نگه داری کرده و حداکثر هفته ای 2 بار توسط ماشین ظرف شویی و با آب گرم و صابون بشویید.

  مخزن قهوه جوش
  مخزن قهوه جوش
 • 3 – مخزن آب قهوه ساز  : هنگامی که فیلتر قهوه سازتان را میخواهید بشویید،سعی کنید زیاد مخزن آب آن را نشویید.به گفته محققان به دلیل درست نشستن مخزن آب قهوه سازها ، 50 درصد آنها دارای قارچ یا مخمر هستند.ابتدا کمی سرکه سفید در آن بریزید همه جای آن بگردانید بگذارید به مدت 1 ساعت در آن بماند و پس از آن با آب گرم بشویید.

  کلید‌هایتان
  کلید‌هایتان
 • 4 – کلیدهای درب منزلتان : آن کلیدهایی که درون جیب شماست کاملاً از باکتری های مختلفی پوشیده شده است که به گفته محققان این باکتری ها 5 برابر بیشتر از باکتریهای بر روی توالت های فرنگی است.ابتدا کمی ماشعیر تلخ بر روی کلیدها ریخته و پس از آن ، با آب گرم آن را بشویید.

  بند کفش‌هایتان
  بند کفش‌هایتان
 • 5 – بند کفشتان : وقتی به بیرون از منزل میرویم ، ممکن از بندهای کفشتان به گل و لای و آلودگی و یا وقتی به توالت میرویم آنها کثیف شوند که به صدها میکروب دچار شوند.باید ابتدا آن را با آب داغ خیس کنید ، آن را صابونی کنید و همه جایش را صابونی کنید ، سپس با آب گرم آن را آب کشی کنید و سپس در مسیر نور مستقیم آفتاب قراردهید.
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*