وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

دستگاه‌های خواب و آسیب شنوایی در نوزادان

0

 

یک مطالعه جدید نشان می دهد برخی از دستگاه های خواب” که برای ساکت کردن نوزاد به بازار عرضه شده‌اند به نظر می رسد قادر به تولید سر و صدایی می‌باشند که به طور بالقوه باعث آسیب شنوایی کودک می‌شوند.

دستگاه هایی که برای کمک در خواب رفتن و در خواب ماندن نوزادان طراحی شده اند مانند یک جوی پر حرفی٬ باعث تولید آلودگی صدا می‌شوند .

محققان با بررسی و آزمون از 14 ماشین خواب دریافتند که برخی از دستگاه ها  قادر به کنترل سطح بین دو مقدار الکتریسیته یا صوت را نیستند و فراتر از حد مجاز توصیه شده کار می‌کنند و همه آنها قادر به شکستن حد سر و صدای توصیه شده در کودکان بیمارستان بودند.

یافته های این مطالعه دسامبر در شماره آوریل مجله اطفال چاپ شده است.

کارشناسان می‌گویند: راه های ساده‌تری برای حفاظت از کودک شما وجود دارد.

دکتر رونالد هافمن، از درمانگاه چشم و گوش نیویورک از کوه سینادر می‌گوید: تولید کنندگان باید حالت ایده آل مورد نیاز برای محدودیت صدای ایمن را در نظر بگیرند.

هافمن، که در این تحقیق شرکت نداشت گفت: والدین می‌بایست این دستگاه‌ها و ماشین آلات را به دور از تخت بچه نوزاد خود نگه دارند .
دکتر بلیک Papsin، محقق ارشد این مطالعه و رئیس گوش و حلق، جراحی سر و گردن در بیمارستان تورنتو، کانادا اشاره کرد: این توصیه های ساده است، اما در واقع نه در بسته بندی محصول.

Papsin گفت: وب سایت هایی هستند که پدر و مادر را تشویق به استفاده از ماشین آلات خواب در تمام شب می‌کنند، در یک حجم صدای بلند به اندازه کافی برای فیلتر کردن صداهای دیگر که می تواند به اتاق کودک وارد شود وجود دارد.

برای این مطالعه، در کانادا و ایالات متحده از ۱۴ ماشین خواب که به طور گسترده ای در دسترس می‌باشند مورد بررسی قرار گرفتند.

محققین دریافتند که، در حجم بالا٬ در صورتی که دستگاه بر روی ریل تخت قرار داده شد٬ بیش از 85 دسی بل [مجموعه ای محدود برای سر و صدا در محیط کار] صدا تولید می‌کند. همه ماشین آلات قادر به تولید صدای بیش از 50 دسی بل بودند که بیش از حد سر و صدا توصیه شده در بیمارستان کودکان بود. تقریبا همه دستگاه ها 13 از 14 می توانند بالای 50 دسی بل صدا تولید کنند.

Papsin اشاره کرد که تحقیقاتی روی حیوانات نشان داده است که قرار گرفتن در معرض طولانی مدت سر و صدا در دوران کودکی می تواند پردازش مغز از صدا، و رفتار حیوانات را تغییر دهد.

Papsin گفت: “آیا سر و صدا سفید واقعا آنچیزی است که مغز در طول خواب می خواهد ؟” . و یا بهتر است به سکوت و برخی از سر و صدای متناوب بسنده کنیم؟

او گفتآیا سر و صدا ثابت برای رفتن به خواب چیز خوبی برای آموزش کودکان است؟” :. این امکان وجود دارد، که آنها در سنین بالاتر برای تنظیم کردن خواب هر روز خود٬ سر و صدا “پس زمینه” داشته باشند.

مارتین گفت: “ما نمی دانیم که آیا دستگا‌های خواب می توانند عوارض طولانی مدت در کودکان به وجود آورند یا خیر” .

Papsin پیشنهاد کرد که والدین قبل از خرید یک ماشین خواب، با راه های دیگر مانند یک حمام گرم قبل از خواب و لالایی قدیمی از مد افتاده سعی در تسکین کودک خود دهند.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*