Search

اهدای خون بیل گیتس برای تحقیق در مورد بیماری ابولا

بیل گیتس که بنیانگذار مایکروسافت می باشد، در یک اقدامی جالب و خیرخواهانه، خون خود را در راه یک اکتشاف علمی به حشرات آزمایشگاهی داد تا محققین در اندونزی بتوانند از این اقدام او برای ساخت راه‌های درمانی جدیدی استفاده نمایند.

بیل گیتس در این اقدام زیبا با اهدای خون خود برای مبارزه با بیماری‌هایی مرگبار مانند پولیو و مالاریا، اجازه داد تا یک سری پشه خون او را بمکند تا از رویکرد فیزیولوژیکی این پشه ها و خون درون بدن آن‌ها، برای آزمایش استفاده شود. نکته جالب اینجاست که گیتس در این اقدام تنها به اهدای خون اکتفا نکرد و 40 میلیون دلار نیز کمک نقدی به این سازمان تحقیقاتی نمود تا میزان مرگ و میر بر اثر این نوع بیماری‌های مخوف کمتر شود.

خون بیل گیتس در بدن حشرات

بیل گیتس پس از بازنشستگی، اقدامات بشردوستانه بسیاری را انجام داده است و مبالغ بالایی را به مراکز خیریه هدیه داده است. بیل گیتس این خبر را در صفحه شخصی خود منتشر نمود و درباه آن نوشت: «در سفری به اندونزی، خون خودم را به مرگبارترین حشرات دنیا ارائه کردم، این هم از تصویر!»

این آزمایش در بازدید بیل گیتس از دانشگاه گاجامادا صورت گرفته است و دانشمندان این دانشگاه از نتایج تحقیقات برای بیماری خطرناک دیگری با نام دنگی، که ناقل آن پشه‌ها هستند نیز استفاده خواهند نمود.

 

شبکه خبرپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*