وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

تهیه آب معدنی در خانه

کوتاه -آب معدنی در خانه

0

امروزه با جوشاندن آب و نگه داري آن در يخچال به مدت دو ساعت مي توان بهترين و سالم ترين آب آشاميدني دنيا را تهيه كرد.

بررسي ها نشان مي دهند، آب هاي معدني هميشه طعم بهتري نسبت به آب شير دارند اين به اين دليل است كه به آب هاي معدني مواد افزودني اضافه مي كنند تا هنگام حمل و نقل طعم خود را از دست ندهد از اين رو همواره شما مي توانيد با جوشاندن آب شير بهترين آب معدني دنيا را بسازيد.

جوشاندن آب در مرحله اول تمام باكتري هاي مضر آن را از بين مي برد و باعث ورود باكتري هاي مفيدي به درون آب مي شود كه در بالا بردن كيفت آب بسيار تأثير گذار است.

تقریبا ۹۸ درصد تمام تولید کنندگان آب های بطری در جهان، ازازن(اکسیژن فعال ) برای تصفیه آب های خود  استفاده می کنند. شما هم می توانید آب مصرفی خودتان را طی چند دقیقه ازن زنی(اکسیژن فعال) به اب بسته بندی تبدیل کنید در حالیکه پولتان را برای خرید بطریهای آب معدنی پس انداز میکنید ولازم نیست مکانی را در رابطه با خرید بطری های آب برای انبار کردن تخصیص دهید. برای یک شیشه یا بطری آب حداکثر چند دقیقه فرآیند تصفیه طول می کشد و برای محفظه های بزرگتر، ۵ تا ۱۵ دقیقه این عمل بطول می انجامد. در حال حاضرهیچ روش قوی تری برای پالایش و تصفیه آب دردسترس نمی‌باشد. ازن (اکسیژن فعال ) در نابودی باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها روش بسیار موثرتری نسبت به فیلترها یا صافی ها می باشد. علاوه بر این ازن(اکسیژن فعال) طعم و مزه آب شما را بهبود می بخشد.

لذا چنانچه اتم اکسیژن را در آب منتشر نمائیم آلودگیهای آب از جمله مولکول های ویروس ، میکروب ، باکتری ، سموم کشاورزی ، شوینده ها ، رنگ ، بو و مزه نامطبوع و … را به طرز شگفت آوری تجزیه و عملاً از بین می برد .

شاید در موارد متعدد شنیده باشید که آب فلان منطقه سبک و گوارا است و ازآن به عنوان یک آب ایده آل یاد می کنند . بهتر است بدانید آبهای چشمه و جاری بر خلاف آب ساکن  به دلیل قلتان بودن آب می تواند اکسیژن هوا به نحوی جذب نموده و باعث افزایش اکسیژن در آب گردد که اصطلاحا ً به آن آب سبک می گویند . با توجه به آنکه اتم های اکسیژن طی یک فرایند مجدداً با هم پیوند نموده و مولکول اکسیژن را تشکیل می دهند باعث افزایش اکسیژن در آب می گردند . به همین منظور آب در حین پالایش ، تصفیه و ضد عفونی فوق العاده توسط انتشار گاز اکسیژن فعال در نهایت اکسیژن آب آشامیدنی افزایش یافته و خاصیت آب گوارای چشمه را برای شما به ارمغان می آورد

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*