وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

افزایش صدمات سوختگی شایع در تابستان

0

 

کارشناسان می گویند در فصل تابستان صدمات سوختگی در میان مردم افزایش پیدا می‌کند٬ به خصوص در اطراف چاله‌های آتش و کوره‌های آتش؛ و کودکان در این میان بیشتر در معرض این خطرات فصلی می‌باشند .

دکتر ریچارد Gamelli، مدیر بخش سوختگی در مرکز پزشکی دانشگاه لویولا در Maywood گفت: “کودکان در این میان آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند و اغلب با قرار دادن دست خود در کنار کوره پخت و پز سوخته می‌شوند” .

Gamelli می‌گوید: “ضرب المثل قدیمی” وقتی که شما با آتش بازی می‌کنید، آتش نیز با شما بازی می‌کند٬ و شما میسوزید” درست است – شما همیشه باید بسیار جدی به این مسائل برخورد کنید و توجه داشته باشید وقتی که صدمات ناشی از آتش سوزی رخ می دهد به سرعت خود را به بیمارستان برسانید، به ویژه هنگامی که کودکان در این مسائل دخیل می‌باشند”.

Gamelli گفت: “مادران باید همیشه در هنگام پخت و پز کودکان خود را به دور از آشپزخانه نگه دارند” .

Gamelli اضافه کرد که حرارت ناشی از پخت و پز نیز می تواند تا دقایقی بعد نیز همچنان گرم باقی بماند و کودکان فکر می کنند که هیچ خطری برای آنها ندارد .
او گفت: “آتش می تواند برای ساعت ها پس از احتراق گرم باشد، و درجه حرارت می تواند بسیار گرم و خطرناک باقی یماند.”

Gamelli برای جلوگیری از سوختگی های جدی در میان کودکان و بزرگسالان در طول فعالیت های تابستان، نکات ایمنی زیر را توصیه کرده است:

نظارت دقیق بر هر چیزی که می سوزد.
کودکان و حیوانات خانگی را در یک فاصله امن از آتش سوزی تفریحی و مناطق پخت و پز نگه دارید.
درست کردن چاله آتش، و آتش کبابی ممنوع می‌باشد و باید در فضاهای باز و به دور از هر گونه دیوار، نرده و یا دیگر ساختارهای قابل اشتعال قرار گیرد.
جلوگیری از ساخت یک چاله آتش یا کباب کردن در داخل یک گاراژ و یا مکان بسته، و یا تحت یک گاراژ بدون سقف، ایوان و … که می تواند آتش بگیرد.
آتش نشانی به راحتی در دسترس است و باید بدانید که چگونه میتوانید به آن دسترسی داشته باشید.
از نگه داشتن الکل در مکان‌های قابل اشتغال خودداری نمایید.
اطمینان کامل از خاموش شدن آتش .
از آنجا که آتش پس از خاموش شدن برای مدت طولانی می‌تواند گرم و خطرناک باقی بماند برای جلوگیری از سوختگی های اتفاقی آگاه باشید .

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*