وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

قهوه باعث گرگرفتگی و تعریق شبانه می‌شود

0

داده های نظر سنجی جدید نشان می دهد٬ نوشیدن کافئین ممکن است باعث گرگرفتگی و تعریق شبانه در تقریبا دو سوم از زنان شود .

دکتر استفانی Faubion، مدیر کلینیک سلامت زنان در کلینیک مایو در روچستر ایالت مینه سیتا گفت: در حالی که این یافته های اولیه است، مطالعه ما نشان می دهد که محدود کردن مصرف کافئین ممکن است برای آن دسته از زنان یائسه ای که دارای گرگرفتگی پر دردسر و عرق شبانه می‌باشند مفید باشد

اما کافئین محرک موجود در قهوه و کولا به نظر می رسد که اثر متفاوتی بر آغاز یائسگی در زنان داشته باشد٬ اما در مورد خود کافئین ممکن است خلق و خو، حافظه و تمرکز را تقویت کند .

این یافته ها، 23 جولای در مجله یائسگی منتشر شده، و از یک نظر سنجی کلینیک مایو بیش از 1800 زن یائسه در بین سال های 2005 و 2011 مورد بررسی قرار گرفتند .

Faubion گفت: “علائم یائسگی می تواند چالش برانگیز باشد، اما استراتژی های مدیریت بسیاری وجود دارد.” یک راه برای به دست آوردن کنترل برخی از علایم آزار دهنده است .

او در انتشار اخبار مایو گفت: این بدان معناست که به طور کلی صرف نظر کردن از غذاهای تند و نوشیدنی های

داغ، و همچنین کافئین، الکل و تنباکو می‌تواند کمک به کاهش گرگرفتگی و تعریق شبانه در زنان٬ به خصوص زنان یائسه شود .

توجه به این که حدود 85 درصد از مردم آمریکا به صورت روزانه از نوشیدنی‌های کافئین دار استفاده می‌کنند، Faubion و همکارانش تلاش کردند تا معلوم کنند تا چه حد این محرک ممکن است بر شدت گرگرفتگی و تعریق شبانه تاثیر گذارد.

تحقیق قبلی در مورد این مسئله نتایج مختلفی در بر داشت. اما پاسخ به نظر سنجی فعلی نشان می دهد که مصرف کافئین به نظر می رسد علائم گرگرفتگی و تعریق شبانه را بدتر و بدتر کند .

Faubion گفت، اجتناب از کافئین، حفظ وزن سالم، فعال ماندن و اتخاذ تکنیک های مراقبه می تواند کمک کند.

یک زن به طور کلی بعد از سن 45 سال ممکن است دچار یائسگی شود .

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*