وبسایت تخصصی دارویی و پزشکی

روش ترکیبی بهترین راه حل برای ترک سیگار

0

 

یک مطالعه جدید نشان می دهد که ترکیب دو روش مبارزه با استعمال دخانیات [داروی chantix و پچ‌های نیکوتین] شانس بهبود شما در ترک سیگار را افزایش می‌دهد .

دکتر Coenie Koegelenberg، دانشیار ریه در دانشگاه Stellenbosch و بیمارستان علمی Tygerberg در آفریقای جنوبی گفت: “هر چند مطالعات بیشتری برای تایید این روش مورد نیاز است٬ اما به نظر می رسد که این روش ترکیبی امن می‌باشد” .

Koegelenberg گفت که این داروها معمولا برای مدت طولانی استفاده نمی شوند و به طور کلی هزینه های سلامت را کاهش می دهند٬ اگر چه هزینه های درمان دوگانه بیش از هزینه جداگانه می‌باشد.

Chantix، شناخته شده با نام عمومی varenicline، به نظر می رسد برای کمک به مردم ترک سیگار با تداخل در راه است که نیکوتین باعث تحریک مغز می شود.

، اداره غذا و داروی ایالات متحده در سال 2012 گفت: با این حال، افراد سیگاری ممکن است بیشتر در معرض خطر حمله قلبی و سکته مغزی در مقایسه با کسانی که سیگاری نیستند باشند.

در حالی که این مطالعه نشان داد درمان ترکیبی از نیکوتین درمانی به تنهایی موثر تر است. بیشتر از یک سوم از شرکت کنندگان [400 نفر] هنوز هم بعد از شروع درمان بعد از ۶ ماه هنوز هم سیگار می‌کشند .

ترکیب chantix و تکه های نیکوتین از قبل هم پیشنهاد شده بود، اما هنوز هم روشن نیست که این روش می تواند موثر و امن باشد و یا خیر.

هدف از این مطالعه، در شماره جولای 9 از مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده و هزینه های آن توسط Pfizer و مک نیل تامین شده بود .

محققان به صورت تصادفی 446 نفر از سیگاری ها را به درمان با روش ترکیبی داروی chantix و پچ نیکوتین اختصاص دادند . درمان به مدت 14 هفته ادامه دادند.

در 12 هفته، 55 درصد از کسانی که هر دو دارو را در زمان معین و به طور مداوم مصرف می‌کردند در مقایسه با 41 درصد از کسانی که فقط از دارو استفاده میکردند٬ موفق به ترک شدند و پس از شش ماه، این تعداد 49 درصد و 33 درصد بود.

عوارض جانبی گزارش شده در روش ترکیبی عبارت بود از: تهوع، بی خوابی، واکنشهای پوستی، یبوست و افسردگی در کسانی که فقط از پچ به تنهایی مورد درمان قرار گرفته بوند . اما محققان گفتند که فقط واکنشهای پوستی از نظر آماری معنی دار بود .

با توجه به گزارش شرکت ، هزینه این دارو بین $ 1.53-$ 6.39 در روز، بسته به نوع بیمه و پچ‌های نیکوتین به طور متوسط ​​کمتر از 4 دلار در روز می‌باشد و با توجه به موسسه ملی سرطان٬ شرکت های بیمه اغلب داروهای ترک سیگار را پوشش میدهند.

Koegelenberg گفت هنوز مشخص نیست که چرا داروهای ترکیبی می‌توانند بهتر با یکدیگر عمل کنند،

دکتر مایکل سیگل، استاد گروه علوم سلامت و بهداشت جامعه در دانشگاه بوستون گفت: “واضح است که ما نیاز به درمان موثرتر برای ترک سیگار داریم” و با این حال، ترک سیگار بسیار دشوار است٬ حتی با کمک گرفتن از داروها .

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

*